Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нещо против замръзване на машинките за централното?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нещо против замръзване на машинките за централното?

    Мился че идва време вече да помисля за такова препаратче някакво.Принципно имам едно течно което при вече заръзнала ключалка я размразява ама на мен ми трябва някакво предпазно за машинките на вратите (знаете го проблема на Типо че отваряш вратата ама посне няма затваряне).Някаква грес ли,незнам и аз какво точно да е.Благодаря!
    Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

    #2
    това и при кромата ми се случва и при темпрата. навремето имах някакво пръскало, но беше по-скоро като масло. пишеше против замръзване. беше отдавна и не си спомням марката, но освен смазващ ефект друго не забелязах. мисля, че ако не те мързи можеш да ги свалиш и да ги подсушиш хубаво, да ги напръскаш с някакъв силикон или нещо подобно. едва ли ще има особен ефект, не знам. предполагам че замръзват заради влага в тях. то дори една да замръзне пак не можеш от дистанционното да отвориш и трябва с ключа.
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Купете си един флакон WD40 и обилно напръскайте бравите на вратите. Най-добре ще направите ако свалите тапицерията и напръскате от вътрешна страна както дръжките, така и машинките на централното.

      Коментар


        #4
        Alexius написа:
        Купете си един флакон WD40 и обилно напръскайте бравите на вратите. Най-добре ще направите ако свалите тапицерията и напръскате от вътрешна страна както дръжките, така и машинките на централното.
        За пореден път споделям мнение, че WD40 освен за почистване и лесно развиване на запекли сглобки за друго не става! Познавам продукта откакто се появи на пазара. Патил съм от това, че има смазваши свойства. Тънкият филм, който оставя лесно се изпарява след време и няма никакво смязване! За машинките използвайте течна смазка на фирмата Motip например. Хубаво е преди това, колкото можете да почистите старата смазка.
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Да защото WD40 се изпарява след време и не остава и следа от него.Смазката мисля че би помогнала като цяло.Иначе замръзват точно заради влага (покрай тях минава уплътнението и като вали дъжд или сняг и т.н. се мокрят и после замръзват доста стабилно).Благодаря!
          Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

          Коментар


            #6
            При мен ще става някаква аномалия с това WD40, винаги само него ползвам и резултата е доста добър. Има още доста спрей-ове който вършат работа. В бензиностанциите има избор.

            Коментар


              #7
              колеги аз от доста време на сам използвам само глицерин можеби 5 години вече и нямам никакъв проблемс него намазвам ключалки оплътненията на вратите контактен ключи досега не ми се е случвало и да ми залепне врататаа колата кадето я спирам е ного усойно мястои духа страшен вятър и си е е**ло маматаимаго по аптеките и стрива 2 кинта миласяи едно шишенце стига за доста лълаг периоди не се изпарява бързоКолега, за теб препинателни знаци и големи букви няма ли??? Vladim
              Bravo JTD
              *Stage 1 Cold Air Intake
              *Stage 2 Software upgrade "remap"
              *Stage 3 Boost Pressure Control Valve
              *Stage 4 TuRbo gt1756 Hibrid

              Коментар


                #8
                Alexius написа:
                При мен ще става някаква аномалия с това WD40, винаги само него ползвам и резултата е доста добър. Има още доста спрей-ове който вършат работа. В бензиностанциите има избор.
                не е аномалия и при мен действа идеално WD-40
                TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                UNO 1.0 FIRE

                Коментар


                  #9
                  Vladim написа:
                  Alexius написа:
                  Купете си един флакон WD40 и обилно напръскайте бравите на вратите. Най-добре ще направите ако свалите тапицерията и напръскате от вътрешна страна както дръжките, така и машинките на централното.
                  За пореден път споделям мнение, че WD40 освен за почистване и лесно развиване на запекли сглобки за друго не става! Познавам продукта откакто се появи на пазара. Патил съм от това, че има смазваши свойства. Тънкият филм, който оставя лесно се изпарява след време и няма никакво смязване! За машинките използвайте течна смазка на фирмата Motip например. Хубаво е преди това, колкото можете да почистите старата смазка.
                  Много си прав за това... Много хора смятат че е и смазващо , а то си пише че е спрей против ръжда!!! А сега по въпроса за смазването. В Бриколажа има един спреи с течна грес , смазах си моита и нямам грижи вече!!! То си е точно за това и струва около 7-8лв. Успех

                  Hot!!!

                  Коментар


                    #10
                    От 3 години ползвам само WD-40 и нямам проблем с централното, преди ползвах един спрей на Philips, който беше по-добър( изпаряваше се много по-бавно) , но вече не го намирам по магазините. За гумените уплътнения на вратите ползвам спрей със силикон от Shell и съм много доволен!
                    Fiat Tipo 1,6 i.e. SX 835C1.000

                    Коментар


                      #11
                      Bratchedda написа:
                      Vladim написа:
                      Alexius написа:
                      Купете си един флакон WD40 и ...
                      За пореден път споделям мнение, че WD40 освен за почистване и лесно развиване на запекли сглобки за друго не става! Познавам продукта откакто се появи на пазара. Патил съм от това, че има смазваши свойства. Тънкият филм, който оставя лесно се изпарява след време и няма никакво смазване! За машинките използвайте течна смазка на фирмата Motip например. Хубаво е преди това, колкото можете да почистите старата смазка.
                      Много си прав за това... Много хора смятат че е и смазващо , а то си пише че е спрей против ръжда!!! А сега по въпроса за смазването. В Бриколажа има един спреи с течна грес , смазах си моита и нямам грижи вече!!! То си е точно за това ... Успех
                      От 8 години се мъча с тази кола, и от тях през първите 6 нямах проблем със замръзване, преди да пръсна WD-40 и после преди 7-мата зима напръсках още от есента с WD-40 и гледай какво става! ... не само, че едвам се завъртаха ключалките, а сега вече през 8-мата водата е стигнала и до машинката, и не иска дори да задържи вратите затворени. Ако се зачетете на опаковката му пише, че е силно-летлива фракция нефтен дестилат, които е по-скоро нещо като разредител или обезмаслител отколкото като масло или грес. Може и да действа, но само докато отключиш, а не и да осигури следващо отключване. Отделно гумата покрай дръжките си я няма никаква още от 1-вата година, но този спрей тотално е премахнал всякакви технически вазелини от вътре. Не знам защо съм с впечатление, че след него е трябвало да смажа с нещо друго. Утре ще играе ютията, за да не вкарам още повече вода, и най-малкото или ще се пръска с антифриз, или ще се търси нещо като парафин или нещо със силикон в него.
                      Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                      Коментар


                        #12
                        BODZOO написа:
                        колеги аз от доста време на сам използвам само глицерин можеби 5 години вече и нямам никакъв проблемс него намазвам ключалки оплътненията на вратите контактен ключи досега не ми се е случвало и да ми залепне врататаа колата кадето я спирам е ного усойно мястои духа страшен вятър и си е е**ло маматаимаго по аптеките и стрива 2 кинта миласяи едно шишенце стига за доста лълаг периоди не се изпарява бързоКолега, за теб препинателни знаци и големи букви няма ли??? Vladim
                        Ей това е приказка. И аз мажа с глицерин и няма шанс врата да не ми се отвори. а едно шишенце струва 1,2 лв от аптеката и след като намажа даже половината ми остава
                        ФИАТ- Пътят е само формалност
                        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                        -----------------------------------------------------
                        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                        Коментар


                          #13
                          Аз моите ги пръскам обилно с вд40 точно заради почистващия ефект
                          FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                          Коментар


                            #14
                            кола

                            Трябва да е нещо като глицерин или технически вазелинДа се саже вътре бравата нали централното не работи не ключалката само
                            Прикачени файлове
                            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                            Коментар


                              #15
                              антифриз в спринцовка...

                              Коментар

                              Working...
                              X