Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

JTD проблем при влажно време

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    JTD проблем при влажно време

    Колеги имам следния проблем,когато е влажно и вали мотора се държи по странен начин.Колата пали и работи нормално на ниски обороти.Когато тръгна да ускорявам стига 1600 оборота и ускорението спира,а колата се форсира до 2500-3000,но не върви.Понякога "откъсва" от веднъж-друг път не .Не го прави пстоянно,обаче е много дразнещо.Мисля,че се мокри някой датчик или куплунг,въпроса е накой има ли идея кои може да е?Не знам дали има връзка,ама често мигат градусите на таблото Дайте идея Яворе, вече имаме раздел "Дизели".Местя темата там.Поздрави, Nino
    Brava JTD ELX
    105 к.с.99"

    #2
    Колега... http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=11271Имаме обосовен и работещ на пълни обороти раздел Дизели. Питанките си относно двигателя ги задавай направо там!
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Brava JTD ELX
      105 к.с.99"

      Коментар


        #4
        Най-добре иди на диагностика.Ако е датчик както и аз предполагам, това е единствения начин да го хванат кой е.
        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

        Коментар


          #5
          Добре де, къде се намира този датчик?!? за какво служи?!? "Датчик".... много общо казано Дали не се казва ’дебитомер’ този датчик Дано диагностиката покаже нещо!
          _______
          146 JTD

          Коментар


            #6
            trustworthy написа:
            Добре де, къде се намира този датчик?!? за какво служи?!? "Датчик".... много общо казано Дали не се казва ’дебитомер’ този датчик Дано диагностиката покаже нещо!
            Аз не мисля, че е един датчика колкото и "общо да е казано"!!! За това има сервизи и доктори! Нали като се разболееш не питаш първо по форумите какво ми е, а ходиш на доктор... колкото и неприятно да е.Общо-взето този тип двигатели не е чак от толкова време тук така ,че малко са му "факирите" още.
            SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

            Коментар


              #7
              Ама диагностиката ми е въможна чак след сряда,а до тогава ще се побъркам!Поне има ли някой предположения?P.S:Днес установих,че като изгася за мялко се оправя-пак за малко
              Brava JTD ELX
              105 к.с.99"

              Коментар

              Working...
              X