Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

! Смяна накладки Темпра !

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ! Смяна накладки Темпра !

    Тук ще опиша процедурата за смяна на предни накладки на Фиат темпра/типо (мисля че са идентични)1.Ето и комплект накладки , водачи за апаратите и маншони за водачите2.Сваляме гумата, отвиваме болтовете на водачите и вече апарата е свален(нужни инструменти ключ 13 за болта на водача и ключ 15 за контра на водача)3.Връщаме буталото със скоба (иначе неможем да сложим апарата поради дебелината на новите накладки. Почти винаги след връщането на апарата избива спирачна течност от казанчето,подсушаваме клиента да е доволен,а не да каже гледай го тоя мърляч.)4. Почистваме отворите на водачите със струя въздух или парцалче навито на отверката(снимка отвътре под калника)5.Слагаме новите накладки (включваме датчика за износване) , намазваме водачите със графитна грес и поставяме маншончетата.6.Сглобяваме апарата по обратния ред.Като не забравим да намажем болтовета на водачите със лепило против само-развиване.7. Подкарваме темпрата /типото към стенда за спирачкиЗа сега това е от мен, в скоро време ще пусна доста теми свързани със ремонт на Пунто , Типо , Уно и други италиянски машини.Съжалявам за лошото качество на снимките ,но са правени със Нокиа 7610 , 1 мегапиксел П.П: Надявам се че съм ви бил полезен.Поздрави, НСО
    Всяко едно Уно Tурбо си мечтае като порасне да стане Делта Интеграле :D
    IHI,Mitsubishi,KKK,Garrett,Holset,Turbonetic's
    1.Uno 1.3 turbo FORZA ITALIA
    2.Audi B4 1.6 (ежедневка)

    #2
    Това лепило позволява ли развиване на болта на водача на по-късен етап Аз ползвам правоъгълна шайба и подгъвам единия ръб да легне на стената на болта - стар самараджийски трик

    Коментар


      #3
      maiden написа:
      Това лепило позволява ли развиване на болта на водача на по-късен етап Аз ползвам правоъгълна шайба и подгъвам единия ръб да легне на стената на болта - стар самараджийски трик
      Да може да се развие след това болта/гаиката няма проблеми, няма възможност за скъсване или "заобляне" на шестостена на гаиката или болта.Принципа е като при самозаконтрящите се гаики на шарнирите или накраиниците, само че тук не е във форма на твърда пластмаса а във вид на гел и след определено време стяга и става на пластмаса.След като се свали се маха лесо със ръка или със метална четка и е готово за повторно мазане
      Всяко едно Уно Tурбо си мечтае като порасне да стане Делта Интеграле :D
      IHI,Mitsubishi,KKK,Garrett,Holset,Turbonetic's
      1.Uno 1.3 turbo FORZA ITALIA
      2.Audi B4 1.6 (ежедневка)

      Коментар


        #4
        Re: ! Смяна накладки Темпра !

        HCO написа:
        Тук ще опиша процедурата за смяна на предни накладки на Фиат темпра/типо (мисля че са идентични)3.Връщаме буталото със скоба (иначе неможем да сложим апарата поради дебелината на новите накладки. Почти винаги след връщането на апрата избива спирачна течност от казанчето,подсушаваме клиента да е доволен,а не да каже гледаи го тоя мърляч.)Съжалявам за лошото качество на снимките ,но са правени със Нокиа 7610 , 1 мегапиксел П.П: Надявам се че съм ви бил полезен.Поздрави, НСО
        Браво че си си направил труда да опишеш процедурата, аз рядко се сещам да докуменирам ремонти защото обикновено съм омазан до ушите и изобщо не ми е до нокиата И да вмъкна че трета стъпка се реализира и с една проста щанга. Ако има скоба добре, но какъвто и да е лост върши работа.А водачите от къде се купуват? Аз сменях един преди време, обаче какво обикаляне беше по скапаните морги, не е истина Освен това ми се струва че се разбиват не само водачите а и леглата. Тогава исках да ги сменя в комплект но цената за нови беше доста и се отказах. Все пак дори само с водачи е по-добре от нищо
        I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

        Коментар


          #5
          Re: ! Смяна накладки Темпра !

          Esper написа:
          HCO написа:
          Тук ще опиша процедурата за смяна на предни накладки на Фиат темпра/типо (мисля че са идентични)3.Връщаме буталото със скоба (иначе неможем да сложим апарата поради дебелината на новите накладки. Почти винаги след връщането на апрата избива спирачна течност от казанчето,подсушаваме клиента да е доволен,а не да каже гледаи го тоя мърляч.)Съжалявам за лошото качество на снимките ,но са правени със Нокиа 7610 , 1 мегапиксел П.П: Надявам се че съм ви бил полезен.Поздрави, НСО
          Браво че си си направил труда да опишеш процедурата, аз рядко се сещам да докуменирам ремонти защото обикновено съм омазан до ушите и изобщо не ми е до нокиата И да вмъкна че трета стъпка се реализира и с една проста щанга. Ако има скоба добре, но какъвто и да е лост върши работа.А водачите от къде се купуват? Аз сменях един преди време, обаче какво обикаляне беше по скапаните морги, не е истина Освен това ми се струва че се разбиват не само водачите а и леглата. Тогава исках да ги сменя в комплект но цената за нови беше доста и се отказах. Все пак дори само с водачи е по-добре от нищо
          Водачите ги има на Стамболииски 155 , 2 лв броя :D Иначе за връщането на буталото става и по описания от теб начин , но всеки си има стил на работа
          Всяко едно Уно Tурбо си мечтае като порасне да стане Делта Интеграле :D
          IHI,Mitsubishi,KKK,Garrett,Holset,Turbonetic's
          1.Uno 1.3 turbo FORZA ITALIA
          2.Audi B4 1.6 (ежедневка)

          Коментар


            #6
            Браво колега много хубаво си описал процедурата но аз си мисля че тази тема ще пасне повече в раздел "Често задавани въпроси, технически параметри и съвети" Немислите ли?
            Alfa Romeo 166 2,4 JTD
            Porsche 944 S2
            http://www.valmcrae.snimka.bg/
            http://vbox7.com/user:val_mcrae
            http://autoclubkarlovo.bulgarianforum.net

            Коментар


              #7
              Re: ! Смяна накладки Темпра !

              HCO написа:
              Водачите ги има на Стамболииски 155 , 2 лв броя :D
              Мдааа, колко прости могат да бъдат понякога нещата
              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

              Коментар


                #8
                евала за труда. надявам се натам мааалко по адванст упражнения да има.
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  Пич, ти направо ме разби. Сега ако покажеш и как се сменят гумички на клапани....
                  Fiat Stilo 1.8 16V

                  Коментар


                    #10
                    Stoyan_68 написа:
                    Пич, ти направо ме разби. Сега ако покажеш и как се сменят гумички на клапани....
                    Днеска докараха един голф 2 1.6 mi , скъсал ангренажен ремък и срещнал клапани. Но няма да пиша за него защото мразя Голфовете.Ще поствам само repair на Италиански автомобили.
                    Всяко едно Уно Tурбо си мечтае като порасне да стане Делта Интеграле :D
                    IHI,Mitsubishi,KKK,Garrett,Holset,Turbonetic's
                    1.Uno 1.3 turbo FORZA ITALIA
                    2.Audi B4 1.6 (ежедневка)

                    Коментар


                      #11
                      Евалата колега страшен си! Теата веднага отива в "Често срещани проблеми"....
                      Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                      Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                      Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                      http://forum.fiat-bg.org

                      Коментар

                      Working...
                      X