Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вижте и да ми кажете този клапан за какво е?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Вижте и да ми кажете този клапан за какво е?

    Гледам от снимката на Tornado, че неговия клапа има тръбичка, чийто път е очертан с жълто и стига до друг клапан. При мен обаче маркучето е срязано на средата и на края му е сложено някакво болче, което затапва маркучето, а клапана в розово си седи без маркуче отворен. Някой ако може да ми обясни за какво служи клапана в розово ще съм много благодарен. Знам, че е вакуум, но да не би да ми вдига рахода случайно?
    Прикачени файлове

    #2
    да не е за излишното гориво...и аз имам болче при тръбичките на свещите :D и при мен е побългарявано
    FIAT PUNTO 1.7TD & MAZDA 323F & LANCIA PRISMA 1.6I.E. & OPEL ASKONA

    Коментар


      #3
      Re: Вижте и да ми кажете този клапан за какво е?

      doofiat написа:
      Гледам от снимката на Tornado, че неговия клапа има тръбичка, чийто път е очертан с жълто и стига до друг клапан. При мен обаче маркучето е срязано на средата и на края му е сложено някакво болче, което затапва маркучето, а клапана в розово си седи без маркуче отворен. Някой ако може да ми обясни за какво служи клапана в розово ще съм много благодарен. Знам, че е вакуум, но да не би да ми вдига рахода случайно?
      Това е клапан за рециркулация на изгорелите газове - EGR

      Коментар


        #4
        Re: Вижте и да ми кажете този клапан за какво е?

        hit-ko написа:
        doofiat написа:
        Гледам от снимката на Tornado, че неговия клапа има тръбичка, чийто път е очертан с жълто и стига до друг клапан. При мен обаче маркучето е срязано на средата и на края му е сложено някакво болче, което затапва маркучето, а клапана в розово си седи без маркуче отворен. Някой ако може да ми обясни за какво служи клапана в розово ще съм много благодарен. Знам, че е вакуум, но да не би да ми вдига рахода случайно?
        Това е клапан за рециркулация на изгорелите газове - EGR
        Т.е. сега като не работи не е никак добре.

        Коментар


          #5
          Re: Вижте и да ми кажете този клапан за какво е?

          doofiat написа:
          hit-ko написа:
          doofiat написа:
          Гледам от снимката на Tornado, че неговия клапа има тръбичка, чийто път е очертан с жълто и стига до друг клапан. При мен обаче маркучето е срязано на средата и на края му е сложено някакво болче, което затапва маркучето, а клапана в розово си седи без маркуче отворен. Някой ако може да ми обясни за какво служи клапана в розово ще съм много благодарен. Знам, че е вакуум, но да не би да ми вдига рахода случайно?
          Това е клапан за рециркулация на изгорелите газове - EGR
          Т.е. сега като не работи не е никак добре.
          Това подобрява единствено екологичните показатели на двигателя. Ако не ти харесва, че забърсяваш природата повече - да, не е добре. Няма ирония тук, в един момент ще ни се наложи да мислим и в тая насока. Също и да си сложим катализаторите
          I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

          Коментар


            #6
            Добре де, но това значи ли, че може да пуши повече, заради този клапан?

            Коментар


              #7
              doofiat написа:
              Добре де, но това значи ли, че може да пуши повече, заради този клапан?
              Едва ли ще доловиш разлика видимо!
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                При мен незнам дали от това клапанче от което излизат маркучетата или има едно до него но като изгася колата и се чува нещо каточели смуче въздух но немога да си обясня от какво е
                Fiat Marea 1,9TD100

                Коментар


                  #9
                  Имаше наскоро такава тема и във връзка с нея прочетох че въпросния клапан служи за намаляване на температурата на изгаряне в цилиндъра с цел намаляване на вредни емисии на азотни окиси които се получават именно при такава висока температура.EGR инфо

                  Коментар


                    #10
                    Значи ще му сложа ново маркуче, което ще го свържа с другото клапанче.Шущенето се чува не от ограденото в розово клапанче, а като проследиш жълто очертания път на мъркучето в края му ще видиш друго клапанче - от него е

                    Коментар


                      #11
                      да точно от там е , аз отначало ми се струваше че филтъра взима въздух но после разбрах че е от това но какво ли означава
                      Fiat Marea 1,9TD100

                      Коментар


                        #12
                        Това другото е електромагнитен клапан и той е нормално да жужи защото се управлява с различни по дължина импулси (ШИМ) какъв дебит (или в случая налягане) да пропуска. Аз примерно го чувам в купето ако се заслушам когато двигателя е на ниски обороти и не го заглушаваЕто при мен как изглежда:

                        Коментар


                          #13
                          при мен виси едно друго маркуче което май преди не висеше ама незнам каде да го напъхам.Ако някой има идея да каже излиза от това черното което е на помпата, и това посоченото с розава стрелка не го знам за какво е
                          Прикачени файлове
                          Fiat Marea 1,9TD100

                          Коментар


                            #14
                            Това, което си посочил с червено трябва да си стои затапено(виж снимката на Tornado, в първия ми пост по тази тема. Там виж как е затапено).А този маркуч не идва от това черното кръглото, а сигурно от някъде другаде.

                            Коментар


                              #15
                              на мен ми се струва че идва от черното от долната му страна но сега ще сляза до колата да проверя пак
                              Fiat Marea 1,9TD100

                              Коментар

                              Working...
                              X