Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ретро автомобили и Европейски съюз

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ретро автомобили и Европейски съюз

    Здравейте колеги, не знам дали е вярно, но дочух че като влезем в Европейския съюз, автомобилите над 20 или 25 години трябвало да бъдат спрени от движение защото били опасни за движението по "европейските" пътища (според мен пътищата са по-опасни от тия автомобили но това си е мое мнение), та въпроса ми е някой има ли представа дали е само слух или аз не съм разбрал нещо както трябва, и как ще стоят нещата с ретро автомобилите.Благодаря предварително...

    #2
    Малко страно ми се вижда това. При положение, че ретро вълната е повсеместна. Най-вероятно става дума за спиране не на ретро колите а на технически не изправните возила над 15 години. Ако се поровиш из сайтовете от сорта на мобиле.де и аутоскаут ще видиш че повечето ретро коли се продават с евро сертификати, което ги прави не по-малко пригодни за движение от която и да е друга кола. Проблеми ще имат авто джамбазите и тези който си купуват от тях ..... Има достатъчно бангии карани от "пенсионери" или от медицински сестри дето са като гробници и за тях е нормално да им се забрани да се движат.
    lancia Zeta 2.0 turbo HL /чип-тунинг от TECNOTEMARACING, 16'джанти MELBER, EIBACH окачване , REMUS ауспух
    ех' FIAT Bertone X 1/9 - 1500 - 5 speed '82 June
    Lanchia Dedra 1600 i.e -пенсионирана

    Коментар


      #3
      И аз така си мисля, и с такива наблюдения имам, но исках да съм сигурен, че няма да има пречки за ретро автомобилите, защото имам намерение да взимам един "Москвич 407" и да го стегна, самоче е с старите номера и там може да имам проблеми с пре регистрирането но ще видим, а най-голямата ми тръпка е "Fiat 128 Coupe" и после "Ford Capri" :"))

      Коментар


        #4
        Re: Ретро автомобили и Европейски съюз

        icecool написа:
        Здравейте колеги, не знам дали е вярно, но дочух че като влезем в Европейския съюз, автомобилите над 20 или 25 години трябвало да бъдат спрени от движение защото били опасни за движението по "европейските" пътища (според мен пътищата са по-опасни от тия автомобили но това си е мое мнение), та въпроса ми е някой има ли представа дали е само слух или аз не съм разбрал нещо както трябва, и как ще стоят нещата с ретро автомобилите.Благодаря предварително...
        Тва ако стане -лошооооо аз тамън се навих да си взема едно скраперче за реставрация
        Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
        Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
        Ventura garage

        Коментар

        Working...
        X