Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

колата ми не спира

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    колата ми не спира

    Значи колата има нови накладки предни и задниобаче като натисна педала пада доста на долу и спира бавноняма въздух в системата кантара отзад на моста е здрав и работи добре, но спира много плавно дори при рязко натиснат педал не заковавакакъв ли може да е проблема идеи да имате
    Bravo JTD
    *Stage 1 Cold Air Intake
    *Stage 2 Software upgrade "remap"
    *Stage 3 Boost Pressure Control Valve
    *Stage 4 TuRbo gt1756 Hibrid

    #2
    ако наистина няма въдух помпа или просто фалшиви накладки/смотани/. как беше преди да смениш накладките
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      а да, може и механизма за саморегулиране да не е натегнат. как е ръчната? кои колела не спират добре, предните или задните?
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        и аз имах подобен проблем с един автомобил и се оказаха клеясали задни цилиндърчета!!!!много ясно че докато го остановя разпарчадисах половината спирачна система.колега пробвай мисля че не е кои знае какво да ги пораздвижиш малко( тои проблема ша е в махането на барабаните )

        Коментар


          #5
          Не търсете под вола теле. След смяна на накладките, е нормално първите няколкостотин километра спирачките да не държат, докато накладките не се напаснат към дисковете. Особенно, ако дисковете са износени по-неравномерно. Ще се оправи само. Може да се ускори процеса, ако за известно време се спира по-интензивно, но трябва да се внимава да не се прегреят накладките, защото ще започнат да свирят.
          Fiat Ritmo 105TC
          1600cc 105к.с.

          Коментар


            #6
            ми накладките са ми хубави минах с тех вече повече от 3000 км.и продължават да не спират а педала пропада доста надолуи не знам нямат сила да спрат колкото и рязко да я изцепя тя спира плавно а отзад съм сменил и цилиндърчетата с чисто нови и накладките само ръчна нямамПреди с старите накладки дет ги нямаше никакви беха на железо задните а предните имаха 2 милиметраферодо е да му е*а ма**та спираха на копе*еили ако някои знае някои сервиз кадето могатда погледнат и да са добри моля да кажеблагодаря ви много.
            Bravo JTD
            *Stage 1 Cold Air Intake
            *Stage 2 Software upgrade "remap"
            *Stage 3 Boost Pressure Control Valve
            *Stage 4 TuRbo gt1756 Hibrid

            Коментар


              #7
              Бавно спиране

              Здравейте.Ново питане по темата от мен.Колеги наскоро забелязох,че при ситуация и разко натискане на спирачките никакви ги няма.Колата спира като влак около 200 метра.Е не точно ,но доста мудно,влачи се все едно спира с омазнени спирачки.По принцип спирам на скорост и по-отдалече и само веднъж дваж съм спирал екстремно и си мисля ,че нещо не е както трябва.И аз като колегата по-горе правих миналата година ревизия на с-ната с-ма;нови предни и задни накладки"Тръстинг",спирачна течност и предни дискове.Със наклидките и дисковете с които я купихме бяха бетон,а сега нямам думи каква разлика в отрицателна посока. Днес свалих джантата и с ужас видях,че накладката не приляга по цялата си площ към диска и моля някой който е по-наясно да каже защо се случва това и има ли лечение.Дисковете са сменяни преди една година.Бяха си чисто лъскави,а сега са матови едни такива сиво-кафяви ли как да го опиша.На другата ни кола са направао да се огледаш в тях,докато на фиата ...трагедия.Бащата вика калпави накладки,ама дали?!!Слягам и някоя снимка за ориентация.Давайте съвети как да направим колата отново безопасна откъм спиране на пътното платно.Благодаря.
              Прикачени файлове
              Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
              Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

              Коментар


                #8
                сваляи го тоя Търстинг това не е накладка а шкурка №3, първо са изключително твърди, второ са пълни с едри метални стружки и дерът диска. А това че отпред е матов а отзад е лъскав не е добре, значи трябва и ревизия на супорта
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  Слагай накладки Текстар или АТЕ и те ще си се паснат с диска и ще го изчистят. Ако ти се дават повечко пари може да вземеш и EBC Green stuff .
                  Фиат Крома 1.9 16v+
                  Фиат Браво 1.6 16v
                  Фиат Мареа 1.6 16v

                  Коментар


                    #10
                    Провери си и водачите да не са клеасали и да са блокирали апаратите.Обезвъздуши системата от горе през казанчето с въздух под налягане.
                    Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                    Коментар


                      #11
                      Цитат

                      Цитат написа:
                      Слагай накладки Текстар или АТЕ и те ще си се паснат с диска и ще го изчистят. Ако ти се дават повечко пари може да вземеш и EBC Green stuff .
                      Колега това как ти се струва и цената дали е нормална според вас. Значи на първо време се изясни,че трябва да се махнат тея накладки,а уж ми ги дадоха за най-меките дето имат в *вро-то.Второто- вече при смяната пак ще гресираме водачите с медна грес и гърба на накладките против скърцане.Третото- май е за сервиз-тоест надуването на течността под налягане.Просто в къщи нямаме мощен компресор и подходящата капачка.Мерси на отзовалите се.
                      Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                      Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                      Коментар


                        #12
                        Добре са като цена тези накладки от линка, а по принцип за качествени части избягвай веригата магазини от които си купил старите накладки. Обезвъздушаването си го направи ръчно- вземи си 0.5л спирачна течност хубава ДОТ 4 и източвай от всяка пробка по 100-тина грама (като внимаваш в казанчето да не остане празно и да глътне въздух) , така хем ще я смениш хем ще си обезвъздушил. Провери саморегулиращите механизми на задните барабани- там където се навива резбата се почиства от боклуците и се капва масло за да се движи леко механизма.
                        Фиат Крома 1.9 16v+
                        Фиат Браво 1.6 16v
                        Фиат Мареа 1.6 16v

                        Коментар


                          #13
                          BODZOO написа:
                          ми накладките са ми хубави минах с тех вече повече от 3000 км.и продължават да не спират а педала пропада доста надолуи не знам нямат сила да спрат колкото и рязко да я изцепя тя спира плавно а отзад съм сменил и цилиндърчетата с чисто нови и накладките само ръчна нямамПреди с старите накладки дет ги нямаше никакви беха на железо задните а предните имаха 2 милиметраферодо е да му е*а ма**та спираха на копе*еили ако някои знае някои сервиз кадето могатда погледнат и да са добри моля да кажеблагодаря ви много.
                          Оправи ръчната ,от нея зависи положението на задните накладки.Педала пропада заради по голям ход на накладките(задните цилиндърчета)
                          FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                          Коментар


                            #14
                            янко написа:
                            BODZOO написа:
                            .......
                            Оправи ръчната ,от нея зависи положението на задните накладки.Педала пропада заради по голям ход на накладките(задните цилиндърчета)
                            Ти Боби не го учи, той е един от добрите механици във форума, а и това е учил човека, ама пък и от 2006год. знам че поне три пъти му сваля задния мост на бравото, а и той поста му е за едно синьо браво което от 2008год не е живо.
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар


                              #15
                              Верно,моя грешка ,темата била бая старичка
                              FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                              Коментар

                              Working...
                              X