Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добавки за Дизел

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Добавки за Дизел

    здравейте, колеги, заплашиха ме, че с калпавата ни нафта и градско каране - а аз главно в града си карам, се запушвали дюзите, качвал се разхода и ставало неприятно. за това искам да ви попитам, дизелджии , ползвате ли някакви добавки за почистване - STP, Liqui Molly, примерно или, както се изказа един колега - газ до дупка и няма проблеми. казаха ми да слагам добавка на 2-3 резервоара, ама ще ми излезе бая солено - по-добре на бинзин да си карам пп сипвам в Лукойл, ама то всичко идва от едно и също място
    A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
    e30 forever!

    #2
    Re: Добавки за Дизел

    BEX---GT---TDi написа:
    здравейте, колеги, заплашиха ме, че с калпавата ни нафта и градско каране - а аз главно в града си карам, се запушвали дюзите, качвал се разхода и ставало неприятно. за това искам да ви попитам, дизелджии , ползвате ли някакви добавки за почистване - STP, Liqui Molly, примерно или, както се изказа един колега - газ до дупка и няма проблеми. казаха ми да слагам добавка на 2-3 резервоара, ама ще ми излезе бая солено - по-добре на бинзин да си карам пп сипвам в Лукойл, ама то всичко идва от едно и също място
    Аз слагах тука тия месеци, но никаква разлика не усетих. Добавките бяха Redex и STP тъмно синя.Слагах ги концентрирани.По принцип си карам винаги със Спринт Дизел на ОМВ, който уж има добавки. Слагал съм и от други бензиностанции - Шел(Ви пауър Дизел - няма да повторя повече), Петрол или Лукойл-Петрол(няма да повторя), Еко(те са алтернативен вариант на ОМВ).Ако имаш желание си вземи една добавка, например Редекс и я сложи на един и половина резервоар и ако няма разлика, значи всичко е ток. Но най-добре си сипвай от Спринт Дизел или Алпин Дизела на ОМВ и ще си спокоен, а и ще усетиш разлика в бързината при ускорение.

    Коментар


      #3
      Тея добавки май най-много се усещат при моно-инжекционите. Аз поне след първите 150км усетих разликата. Преди да сложа добавката като подам по-рязко газ на втора или трета и колата забиваше носа. Зареждах от най-различни бензиностанции, но без ефект. Първия път сложих 50мл Redex на 25л бензин, следващите пъти по 10мл на 10л. Добавката се слага преди да се дозареди.
      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

      Коментар


        #4
        На мен ми препоръчаха Diеsel Power на Gold Eagle. За целогодишна употреба е. Иначе за Castrol TDA също има добри отзиви май. Иначе и Тутела имат няколко добавки, които са за различни цели. всичко това е за дизелови агрегати.Все пак най-важното си остава качественото гориво
        _______
        146 JTD

        Коментар


          #5
          Ползвал съм някакъв Реdex за почистване на дюзите, но не усетих разлика хем карах извънградско тогава... Иначе зимата в големите студове се подсигурявам с добавка против замръзване на Liqui Molly.
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            Досега съм ползвал на РЕДЕКС,ХЕЛИОС и ЛИКИ МОЛИ.От всичкото това установих,че добавка за горивото която го предпазва от замръзване има,но трябва да се повиши нейната концентрация.Ето какво пише на Спецификацията на Валволин добавка за Дизел."За понижаване на температурата на кристализация на парафините в дизеловото гориво с 5 гр.по целзии добавете една опаковка преди всяко зареждане.Третира до 76 литра гориво."
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              Горивото в България не идва от едно и също място. Идва от Гърция, Румъния, Русия и Италия. Разбира се и от Нефтохима. За добавките тази на Кастрол за дизел TDI май беше в зелена опаковка много хора я ползват /собствени наблюдения от преди 3 години/. За другите тези на Redex също доста народ ги купуват. Ама какво де си горовим като ни е скапано горивото нямаме избор никакъв.
              Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
              Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
              Совалката средно на LPG
              Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

              Коментар


                #8
                Ако се страхувате от замръзване на нафтата при ниски температури, зареждайте с Алпин дизел от ОМВ и няма да имате проблеми - изпробван е миналата зима!

                Коментар


                  #9
                  doofiat написа:
                  Ако се страхувате от замръзване на нафтата при ниски температури, зареждайте с Алпин дизел от ОМВ и няма да имате проблеми - изпробван е миналата зима!
                  Имаше колеги със замръзнал Алпин дизел миналата зима!!! От OMV до ОМV има разлика явно.
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар


                    #10
                    наистина има омв-та на франчайзинг, където горивото не е същото - но как се разпознават, не знам аз сипвам в лук, защото имам една карта с намаление и за това, иначе пък на някои лукойл много цакат с количеството, кола с 44 л. резервоар, не празна, събираше 50л за студовете и аз ще сипя алпин дизел, но за почистване по-нататъка мисля да си взема или лики моли, или стп - тъмно синята поздрави, колеги
                    A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                    e30 forever!

                    Коментар


                      #11
                      BEX---GT---TDi написа:
                      наистина има омв-та на франчайзинг, където горивото не е същото - но как се разпознават, не знам аз сипвам в лук, защото имам една карта с намаление и за това, иначе пък на някои лукойл много цакат с количеството, кола с 44 л. резервоар, не празна, събираше 50л за студовете и аз ще сипя алпин дизел, но за почистване по-нататъка мисля да си взема или лики моли, или стп - тъмно синята поздрави, колеги
                      С количеството цакат в Лук-Ойл ПЕТРОЛ Тези Лук-Ойл, които нямат знака на ПЕТРОЛ са читави - собствен опит А за Алпин-Дизел не ми се коментира, миналата зима доста коли бяха замръзнали с такава нафта Както каза колегата от ОМВ до ОМВ има голяма разлика
                      http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                      Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                      FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                      FIAT Punto 99' 1.7 TD

                      Коментар


                        #12
                        Колеги, аз от ОМВ съм зареждал в съотношение 60/40 вода/бензин И после платиха ремонта умниците Имаше и едно БМВ 7-ца на 2-3 години - то само вода беше заредило . Някакъв пробив в танковете им. Ами някак си не мога да им имам вяра оттогава Ако ще да смесват добавки/гориви 1:1
                        _______
                        146 JTD

                        Коментар


                          #13
                          Току що взех някаква американска HEET Diesel Fuel Anti-Gel от OMV.Ще я видим като паднат температурите! ПП....9 лв.
                          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                          Коментар


                            #14
                            Nino написа:
                            Току що взех някаква американска HEET Diesel Fuel Anti-Gel от OMV.Ще я видим като паднат температурите!
                            Какви пари се харчи?

                            Коментар


                              #15
                              Nino написа:
                              Току що взех някаква американска HEET Diesel Fuel Anti-Gel от OMV.Ще я видим като паднат температурите! ПП....9 лв.
                              Слави здравей, за колко литра е тази добавка

                              Коментар

                              Working...
                              X