Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Почистване на дебитомер?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Почистване на дебитомер?

    Прочетох една тема във форума на FORD,как с контактен спрей са почистили МАФ сензора.Та питането ми е,някой правил ли го е,и дали е опасно(имам предвид за електрониката)?http://www.clubford.org/forum/viewto...%E5%F0&start=0Змам,че МАФ-а не е дебитомер(май ),но принципа ма почистване трябва да е един и същ.Споделете мнение Yellow_Flash_Colorz_PDT_18
    Brava JTD ELX
    105 к.с.99"

    #2
    Ето описание как става почистването на MAF сензора и при Браво/а

    Коментар


      #3
      Ти правил ли си го?Аз мисля,че с контактен спреи ще стане по-добре-нали е под налягане би трябвало да разложи и издуха всичката гняс Само ме притеснява да не прецака някоия платка...
      Brava JTD ELX
      105 к.с.99"

      Коментар


        #4
        Не съм го правил лично понеже нямам такъв торкс за да го развияМисля че не е много добра идея да се пръска с контактен спрей. Там контакти няма ...Може би само с въздух под налягане или промиване със спирт като е в упътването.

        Коментар


          #5
          Re: Почистване на дебитомер?

          javor написа:
          Прочетох една тема във форума на FORD,как с контактен спрей са почистили МАФ сензора.Та питането ми е,някой правил ли го е,и дали е опасно(имам предвид за електрониката)?http://www.clubford.org/forum/viewto...%E5%F0&start=0Змам,че МАФ-а не е дебитомер(май ),но принципа ма почистване трябва да е един и същ.Споделете мнение Yellow_Flash_Colorz_PDT_18
          Статията която ilkor цитира, по принцип би трябвало да свърши работа! Аз обаче винаги тълкувам и после проверявам, понеже всеки дава съвети но кой от тях върши работа и каква е друг въпрос! MAF от варианта "нажежаема жичка" аз обикновенно продухвам само с въздух и му решавам проблема със зацапването. Обикновенно, когато е зацапан, по жичката се виждат натрупани мъхчета, което се усеща по влошената динамиката на мотора! С пръскането с контактен спрей по-скоро ще влошиш работата, отколкото да му решиш проблема - по мазния слой който остава от спрея ще полепнат прашинки!

          Коментар


            #6
            Днес ще пробвам да го изчистя,смятам първо със спрей да го продухам и след това със спирт,пъ каквото сабия покаже
            Brava JTD ELX
            105 к.с.99"

            Коментар


              #7
              Почистих го определено има голям ефект.Накиснах го с контактен сперй-излезе много мърсотия,след това промивка със спирт и накрая продухване на компресора.Наистина трябва да се прави профилактика Благодаря за съдеиствието :P
              Прикачени файлове
              Brava JTD ELX
              105 к.с.99"

              Коментар


                #8
                javor написа:
                Почистих го определено има голям ефект.....
                Добре де в, какво се изрази този ефект?
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #9
                  javor написа:
                  Почистих го определено има голям ефект.Накиснах го с контактен сперй-излезе много мърсотия,след това промивка със спирт и накрая продухване на компресора.Наистина трябва да се прави профилактика Благодаря за съдеиствието :P
                  последно ти кое почисти сензора или дебитомера?
                  punto 1.2 16v sporting

                  Коментар


                    #10
                    Към модовете: Може ли тази тема да се ковне в "Често задавани въпроси"

                    Коментар


                      #11
                      Добре де в, какво се изрази този ефект?
                      Веднага мотора промени шума си,имаше еднно леко колебаене между 1500-2000 оборота,което изчезна.Динамиката е много по-добра,ама наистина :P
                      последно ти кое почисти сензора или дебитомера?
                      Всичко(мисля)
                      Прикачени файлове
                      Brava JTD ELX
                      105 к.с.99"

                      Коментар

                      Working...
                      X