Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на Мареа ТД100 комби 4л/100км

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разход на Мареа ТД100 комби 4л/100км

    Участъка който изминах е от 60км от Казанлък до Карлово с пълен резервоар ама пълен значи пълнен няколко пъти докато и на последният път спре да побира и 100 грама гориво.Та въпросните 60 км бяха изминати със гориво спринт дизел от ОМВ,а количеството е от порядъка на 2,5 до 2,8 литра или сметнато като разход 4,16 до 4,66/100км.В колата бях аз 80кг,50кг багаж и пълен резервоар.Скороста на движение беше до 90км/ч без обортомера да минава над2200 об/мин и без резки потегляния и доускорявания.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    #2
    Re: Ето колко е разхода на Мареа ТД100 комби

    Tornado написа:
    Участъка който изминах е от 60км от Казанлък до Карлово с пълен резервоар ама пълен значи пълнен няколко пъти докато и на последният път спре да побира и 100 грама гориво.Та въпросните 60 км бяха изминати със гориво спринт дизел от ОМВ,а количеството е от порядъка на 2,5 до 2,8 литра или сметнато като разход 4,16 до 4,66/100км.В колата бях аз 80кг,50кг багаж и пълен резервоар.Скороста на движение беше до 90км/ч без обортомера да минава над2200 об/мин и без резки потегляния и доускорявания.
    Сега като чета това, което си писал се сетих, че ми направи впечатление, че когато колата ми Брава е с четирима души на дълъг път дава по-малък разход, ако не я натискам. Това аз си го обеснявам с инерцията, която по-голямото тегло дава. Така си обяснявам и твоя по-нисък разход - Мареата е по-тежка. Но искам да те питам, защо си мислиш, че резервоара включва и тръбата от него до самата капачка? Това количество е около 1 литър така,че го включи и него.

    Коментар


      #3
      Всичко бе пълно на 100 процента.който не вярва следващия път ще засичме на живо с бутилка директно на помпата.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        Re: Ето колко е разхода на Мареа ТД100 комби

        Така си обяснявам и твоя по-нисък разход - Мареата е по-тежка.
        Ааа не няма такъв филм.
        Fiat Marea Weekend 1.8 HLX
        Renault Safrane 2.0 16V

        Коментар


          #5
          Tornado написа:
          Всичко бе пълно на 100 процента.който не вярва следващия път ще засичме на живо с бутилка директно на помпата.
          Не ме разбра! Исках да ти кажа, че около 1 литър събира тръбата, която е от гърлото до резервоара. Нея смяташ ли я?Но в същност сега те разбрах какво имаш предвид.Ами какво да кажа, освен да ти завидя благородно нямам други думи.

          Коментар


            #6
            Торнадо, ти махнал ли си си катализатора?

            Коментар


              #7
              Нищо не съм и махал така си върви вече почти 25000 км.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                Re: Ето колко е разхода на Мареа ТД100 комби

                Tornado написа:
                Участъка който изминах е от 60км от Кзанлък до Карлово с пълен резервоар ама пълен значи пълнен няколко пъти докато и на последният път спре да побира и 100 грама гориво.Та въпросните 60 км бяха изминати със гориво спринт дизел от ОМВ,а количеството е от порядъка на 2,5 до 2,8 литра или сметнато като разход 4,16 до 4,66/100км.В колата бях аз 80кг,50кг багаж и пълен резервоар.Скороста на движение беше до 90км/ч без обортомера да минава над2200 об/мин и без резки потегляния и доускорявания.
                От Бургас до СОфия и назад ми даде разход 4,7л/100км карах м/у 90-110км/ч 3-ма човека в Мимето яжте и са мажете.Заредих я догоре като се варнах на същатата бензиностанция пак догоре.Под догоре се разбира с разтлачкване изчакване и.т.н до капачката

                Коментар


                  #9
                  Да добавя че откакто сам я купил миналата седмица правя 1 година минал съм 37 000км не сам махал и аз нищо

                  Коментар


                    #10
                    Е вече сигурно никой няма да повярва и критиките към мен ще започнат,но споделям и последния си разход на гориво.Карлово-В.Тъново през прохода Шипка 135 км със 5,5 литра с гориво спринт дизел от ОМВ и едно шишенце добавка на Валволин.Разхода излиза около 4/100км.Това се постига със скорост не повече от 90км/ч и без обороти по високи от 2000 всяко спускане колата се освобождава от скорост и така докато падне скороста до 80 след това 5 предавка и 2000 оборота багажа в колата беше около 60 кг и трима човека по 70 кг.Много ми е интересно Пунто 1,7ТД какъв разход ще покаже при същия експеримент.
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      Разход на Мареа 1.9TD Weekend.

                      И аз в края на лятото се бях вманиачил и месец карах с пълен резервоар, засичах ли засичах ама яко, бяха ме научили по бензиностанциите. Зареждах си сам: изчакване на пяната, разклащане и отново докато горивото остане на ръба на гърловината. Различни резултати: Само извън градско 5.7 l/100 със скорост не по-голяма от 120 km/h. Извън градско с климатик 6.5. Градско 7.5-8. Веднаж по пътя Бургас-Созопол, кротко каране я бях докарал до 4.7, ама то беше едно каране. А иначе колеги, ако река, мога да я докарам и до 10/100. Да чукна на дърво колата, има потенциал, но иска и "потенциално" хранене.
                      FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                      Коментар


                        #12
                        Разходът си е възможен, но си представям как сте пъплили А и идеята да изключваш от скорост при спускане не ми изглежда добра, да не говорим, че даже не пестиш и гориво така В алфа ромео форума имаче един колега от германия със 156-ца 1.9 mJet с 6 скорости, който беше снимал разходомера при 1800 оборота - 2.8/100 Така на 6-та по магистралата с около 120, ако не ме лъже паметта вярно е , че двигателят там е доста по-усъвършенстван
                        _______
                        146 JTD

                        Коментар


                          #13
                          И ти да не вярваш,че колата върви със 120 и харчи 2,8 на сто?Това са пълни глупости!Сега остава да обаявим конкурс,кой ще смъкне под 4/100 Освен това ми прави впечатление,че маршрутите ,където се засича са с доста големи надолнища,а никой не засича обратната посока,където сякаш има повечко нагорнища Yellow_Flash_Colorz_PDT_29
                          Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                          Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                          Коментар


                            #14
                            dudulia написа:
                            И ти да не вярваш,че колата върви със 120 и харчи 2,8 на сто?Това са пълни глупости!Сега остава да обаявим конкурс,кой ще смъкне под 4/100 Освен това ми прави впечатление,че маршрутите ,където се засича са с доста големи надолнища,а никой не засича обратната посока,където сякаш има повечко нагорнища Yellow_Flash_Colorz_PDT_29
                            А пък аз карах едно Ауди Q7 4,2 FSI, което от София до село Труд изгори точно 50 литра, около 42 л/100 км А98Н разход ми даде. :D
                            Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

                            Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

                            ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

                            Коментар


                              #15
                              Относно пъпленето което се споменава.Изобщо не съм пъплил защото разстоянието от Карлово до В.Търново е около135 км.и с нормално шофиране се взема за 1,50 до 2,00 часа.Сега при експеримента го взех за 2 часа и 10 мин.При спортно каране на ръба на възможностите с автомобила от подписа се взема за 1 час и 30 мин.Икономията на гориво се получава не само от скороста ами и от това че изобщо не се натиска педала за под. на гориво рязко а плавно и така до 2000 об/мин.И още нещо скороста ми по правите участъци си беше 90км.час
                              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                              Коментар

                              Working...
                              X