Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кога колата е ретро?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кога колата е ретро?

    Колеги какви са условията една кола да се води ретро автомобил?Имам ФИАТ 125р от 1978г. Кога ще мога да се гордея че карам ретро кола?

    #2
    В българия никога
    Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
    Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

    Коментар


      #3
      Просто трябва много да намалее бройката на модела и зависи в какво състояние е твоята кола!(не съм го прочел тва, измислих си го )

      Коментар


        #4
        интересен въпрос зададе... по принцип, една кола се води ретро когато е минала 25 години и отговаря на един много дълъг списък с условия. в Европа има специален знак за ретро коли - H от historical... В България се правят опити да се въведе системата за оценяване по 120 точки аз техническо състояние, автентичност и т.н. но за сега резултата е кръгла нула. Проблема идва най-вече от нежеланието на застрахователите за приемат за застраховане доказани и регистрирани ретро автомобили. Ако си фен, мога да ти дам координатите на не безизвестния Мъро Алфата.. да си лафите по темата
        lancia Zeta 2.0 turbo HL /чип-тунинг от TECNOTEMARACING, 16'джанти MELBER, EIBACH окачване , REMUS ауспух
        ех' FIAT Bertone X 1/9 - 1500 - 5 speed '82 June
        Lanchia Dedra 1600 i.e -пенсионирана

        Коментар


          #5
          Re: Кога колата е ретро?

          hr_georgiev написа:
          Кога ще мога да се гордея че карам ретро кола?
          Вече можеш, така или иначе! В Европата със сигурност се води олдтаймер, но за ретро, доколкото знам, в България минават колите, които са на 25 години от спирането им от производство. Айде поздрав!
          Бай Фичо - ега ти пауъра!!!

          Коментар


            #6
            re

            А как са го решили на запад този въпрос? Трябва ли да имаш сертификат, че автомобила ти е ретро?
            Autoplanet1 е моят сайт за новини!

            Коментар


              #7
              Re: re

              andrianski написа:
              А как са го решили на запад този въпрос? Трябва ли да имаш сертификат, че автомобила ти е ретро?
              За по-точна информация мога да те свържа с управата на организацията на ретроклубовете в България. Предполагам, че сега като страна член на ЕС тези правила ще важът и за нас.
              lancia Zeta 2.0 turbo HL /чип-тунинг от TECNOTEMARACING, 16'джанти MELBER, EIBACH окачване , REMUS ауспух
              ех' FIAT Bertone X 1/9 - 1500 - 5 speed '82 June
              Lanchia Dedra 1600 i.e -пенсионирана

              Коментар


                #8
                Ох ..и аз сега карам това ..произведено е 82-ра http://svetulkin.data.bg/my%20car/

                Коментар


                  #9
                  До скоро и аз имах един такъв. за съжаление, предимно към трабитата има интерес от страна на колекционерите. Даже има състезания по тунинг на трабант! там какви идиотщини се показват не е истина. Едни японци са откупили патента за направата на картоненото купе на трабито и няма да се учудя ако се появят коли с подобни купета.
                  lancia Zeta 2.0 turbo HL /чип-тунинг от TECNOTEMARACING, 16'джанти MELBER, EIBACH окачване , REMUS ауспух
                  ех' FIAT Bertone X 1/9 - 1500 - 5 speed '82 June
                  Lanchia Dedra 1600 i.e -пенсионирана

                  Коментар


                    #10
                    svetlion написа:
                    Ох ..и аз сега карам това ..произведено е 82-ра http://svetulkin.data.bg/my%20car/
                    Eй той много стегнат и лъскав , направо е като от завода, даже и екстрички си има
                    Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
                    Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
                    Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
                    Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

                    Търси се..

                    Коментар


                      #11
                      Аз до колкото знам Източните коли никога няма да бъдат признати за ретро."hr_georgiev" хвани го продай тоя Фиат и си купи западен Фиат на същите години и може след някоя друга да ти казват че караш ретро. Тук в България е така. Признаваме си колите ние, а не фондации и тем подобни за наше съжаление Колко щеше да е хубаво да имаше български сайт за ретрото в българия. Да имаше и специален клуб както е клуба на Porshe, но няма
                      Fiat Bravo '96 1.4 12v- 2.0 20V
                      Във всеки звяр се крие капка милост. Във мен я няма - значи звяр не съм

                      Коментар


                        #12
                        Тони_Казичане написа:
                        Колко щеше да е хубаво да имаше български сайт за ретрото в България.
                        http://www.bgclassiccars.hit.bg/ От скромните ми наблюдения ретро движението у нас е доста живо И единственият недостатък му е липсата на повечко ... а!, изненадка....... ПАРИ
                        Бай Фичо - ега ти пауъра!!!

                        Коментар


                          #13
                          може би най-важното за един ретро автомобил е да е на оригинална боя, да са произведени много малко бройки, да е италиански :D ,разбира се според моят вкус задължително да е бензин, да е автентичен.
                          fiat coupe1,8 16v , fiat 850coupe,beta 2000 16v i beta 1600 16v

                          Коментар


                            #14
                            antoni написа:
                            може би най-важното за един ретро автомобил е да е на оригинална боя, да са произведени много малко бройки, да е италиански :D ,разбира се според моят вкус задължително да е бензин, да е автентичен.
                            е то покри критериите ! то друго не останна. По принцип се гледат - боята, лайсните, ВОЛАНА !!!! разните аксесоари джантите и фаровете. С две думи - това което се вижда по колата да е 100% оригинално.
                            lancia Zeta 2.0 turbo HL /чип-тунинг от TECNOTEMARACING, 16'джанти MELBER, EIBACH окачване , REMUS ауспух
                            ех' FIAT Bertone X 1/9 - 1500 - 5 speed '82 June
                            Lanchia Dedra 1600 i.e -пенсионирана

                            Коментар


                              #15
                              Re: Кога колата е ретро?

                              hr_georgiev написа:
                              Колеги какви са условията една кола да се води ретро автомобил?Имам ФИАТ 125р от 1978г. Кога ще мога да се гордея че карам ретро кола?
                              здравей най добре ще ти кажат в БАК ретро :D влез в сайта им и ги питай на лс.Между др имам части за него виж в темите ми :D пази си го
                              OPEL MAIKA I BA6TA

                              Коментар

                              Working...
                              X