Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каране без газ - дизел

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Каране без газ - дизел

    предполагам всички сме пробвали да потегляме без подаване на газ? въпросът ми е вреди ли това с нещо на двгто и дали пестим по този начин става въпрос за дизелов двигател - при бензин е по-трудно и повече се натоварва двгто
    A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
    e30 forever!

    #2
    Ми горе долу се натоварва двигателя , особенно ако пуснеш малко по-рязко съединителя . Натоварват се тампоните на двг и кутията , самия съединител.Иначе потеглянето без газ зимата е много добро срещу пробускуване, особенно дизела как си кърка и си катери без проблем,стига да имаш гуми .
    Всяко едно Уно Tурбо си мечтае като порасне да стане Делта Интеграле :D
    IHI,Mitsubishi,KKK,Garrett,Holset,Turbonetic's
    1.Uno 1.3 turbo FORZA ITALIA
    2.Audi B4 1.6 (ежедневка)

    Коментар


      #3
      Re: каране без газ - дизел

      BEX---GT---TDi написа:
      предполагам всички сме пробвали да потегляме без подаване на газ? въпросът ми е вреди ли това с нещо на двгто и дали пестим по този начин става въпрос за дизелов двигател - при бензин е по-трудно и повече се натоварва двгто
      Като за опит-става, но нямам нерви да го чакам при всяко тръгване. Мисля, също така, че не е полезно.
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #4
        Аз редовно си тръгвам без газ! Не съм забелязъл да пестя от това! Иначе моя фичо поне сам си ги вдига оборотите да не загасне може би до 1100 някъде и после се изравнява! Това е много яко между другото тея дни яздя една бензинка и ми е малко терсене!
        Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
        Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

        Коментар


          #5
          rustson написа:
          Аз редовно си тръгвам без газ! Не съм забелязъл да пестя от това! Иначе моя фичо поне сам си ги вдига оборотите да не загасне може би до 1100 някъде и после се изравнява! Това е много яко между другото тея дни яздя една бензинка и ми е малко терсене!
          После не ми разправяй, защо не ти работи съединителя. :D Според мен това е направено не случайно само при дизелите, защото ако загасне на кръстовище, ще настане задръстване и свирки - докато подгреят свещите минават 3-5 секунди. Някой нервак може и да те нацепи отзад.Според мен това трябва да се прави само в изключителни случай, но не и постоянно - вреди на съединителя и както каза НСО и тампоните се натоварват повече и други детайли като ремъци и ролки, ако се позамисли човек. Освен това, ако бачка и климатика натоварването на двигателя е още по-голямо. Също, ако си сам ок, но ако сте 3-4 души и багаж?!Аз лично не ви съветвам.Подавайте си по малко газ при потегляне!

          Коментар


            #6
            Брат ми редовно като седне до мен по кръстовищата вика "Дай малко газ ще изгасне ве! " А наистина натоварва ли съединителя това! според мен по бързо движение - по-големите обороти повече натоварват съединителя, ама какво разбирам!?!?
            Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
            Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

            Коментар


              #7
              за натоварване - да има, ако пуснеш по-рязко - притриса и наистина се натоварват тампоните и аз се дразня, но в големите задръствания го пускам толко леко че не притриса, навик ми е и като паркирам - изобщо не давам газ тогава - съвсем полеко го давам - сам съм си в колата и не е на клима - иначе на клима работата не става - пробвал съмза икономия се съмнявам да има
              A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
              e30 forever!

              Коментар


                #8
                аз постояно в градски условия си тръгвам така и нямам проблеми вече близо 150 000 км., нито съединител нито нищо, но много е важно какъв е двигателя ако е малък не е много добре аз сам с 2.5
                Fiat Croma 2.5TD 86

                Alfa Romeo 2.5TD 94

                Коментар

                Working...
                X