Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"Факелна" свещ за дизелов двигател

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    "Факелна" свещ за дизелов двигател

    Има ли някой дизелов двигател с една подгряваща свещ , по точно да подгрява горивото или нещо такова , и дали се тества както другият тип свещи ?

    #2
    Колега уточни си въпроса за какъв автомобил става въпрос или просто ей така има ли такъв двигател разбира се че има Перкинс и много други.А горивото се подгрява при доста от нашите дизели говоря за Фиат има и писано по темата със снимки.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Стовa въпрос за Fiat Ducato 2.5TDi има проблем с паленето сутрин , като захладнее и температурите паднат под 0` .

      Коментар


        #4
        Това се ползва при някои двигатели от типа "ПЪЛЕН" дизел...или ДД с пряко впръскване /обикновено при камионите/.Там няма подгревни свещи, а една факелна свещ, но тя се намира в колекторните тръби и автоматично се пуска при температури по-ниски от минус 5C. Мисля ,че и при VAG някои мотори е същият принцип.... те отколе са си любители на прякото впръскване.Не съм запознат дали и твоя мотор дали не е такъв... все -пак Фиат първи използват прякото впръсване при лек а-л...Фиат Крома..... но без означението TDI.Както "милиони" пъти е писано тук и по други форуми, това си е търговско наименование при дизелите на VAG и прикачането му към друга марка си е чист горубленски фолклор! Все едно някой да напише RENAULT MEGAN JTD.... или FIAT PUNTO D-4D,.... или TOYOTA COROLLA HDI.....звучи като ТАШАК нали?Горубленски при това!
        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

        Коментар


          #5
          Виждал съм такава свещ на Форд Транзит 2.5 чист дизел ( навита е на всмукатекния колектор и има задача да подгрява засмукания въздух )П.П : Също така има някои "Перкинс" мотори със такава свещ.
          Всяко едно Уно Tурбо си мечтае като порасне да стане Делта Интеграле :D
          IHI,Mitsubishi,KKK,Garrett,Holset,Turbonetic's
          1.Uno 1.3 turbo FORZA ITALIA
          2.Audi B4 1.6 (ежедневка)

          Коментар

          Working...
          X