Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на гориво на час 1,9 ТД

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разход на гориво на час 1,9 ТД

    Здравейте колеги вълнува ме колко може да е разхода на автомобила от подписа на място около 900 об/мин без никакво натоварване за един час.Имам някакви предположения ,но искам някой ако е правил този експеримент да сподели.Ако няма точни отговори аз ще го направя в скоро време.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    #2
    Ми мога да ти кажа няколко коли , но точно за Фиатката незнам.1. Хюндаи лантра 1.6 GLS 1ч/ 0.9 л2. Лада 2105 (1300см3) 1ч/1.3 л 3.Опел Кадет 1.6 моноинжекция 1ч/1л (газ)4.Рено Трафик 2.2 Diesel 1ч/~1л(излях 50-100 мл. като допълвах резервоара.Тези замервания са правен миналата зима.
    Всяко едно Уно Tурбо си мечтае като порасне да стане Делта Интеграле :D
    IHI,Mitsubishi,KKK,Garrett,Holset,Turbonetic's
    1.Uno 1.3 turbo FORZA ITALIA
    2.Audi B4 1.6 (ежедневка)

    Коментар


      #3
      колега, защо 900, не са ли 800 тихите обороти?а, иначе по въпроса нещо смятах за сеата по-рано и стигнах до извода - 1.4 - около 2л на час, ама май нещо съм бъркал, като гледам данните на колегата по-горе
      A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
      e30 forever!

      Коментар


        #4
        При мен като загрее дори падат на 600 оборота.

        Коментар


          #5
          doofiat написа:
          При мен като загрее дори падат на 600 оборота.
          Тези обороти ми се струват прекалено ниски! По книжка трябва да са между 800-950 оборотите на празен ход.А относно разхода-мисля че ТД100 мотора ще гори 1-1.2 литра някъде.
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            Skoda Roomster 1.4 TDI - при загрял автомобил - 0,6 л/ч
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              Vladim написа:
              doofiat написа:
              При мен като загрее дори падат на 600 оборота.
              Тези обороти ми се струват прекалено ниски! По книжка трябва да са между 800-950 оборотите на празен ход.А относно разхода-мисля че ТД100 мотора ще гори 1-1.2 литра някъде.
              Е да ходя значи на диагностика ли? Стрелката на оборотомера ми преди да загрее е малко под 1000 оборота, а като загрее пада на малко над средата между 0 и 1000 оборота т.е. около 600.

              Коментар


                #8
                doofiat написа:
                Е да ходя значи на диагностика ли? Стрелката на оборотомера ми преди да загрее е малко под 1000 оборота, а като загрее пада на малко над средата между 0 и 1000 оборота т.е. около 600.
                много много не и вярвай на тази стрелка
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  Е щом никой не може да ми точен отговор аз стартирах експеримента с разхода на място.Започнах в 18.20 тази вечер засичането ще продължи до 19.20.Първите ми впечатления са,че много трудно може да се напълни резервоара до гърловината,а защо ще ви пиша след като завърша със засичането.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10
                    Резултата е явен от 4 часа просто и аз имах нужда от малко гориво и сега си влизам в къщи.За всички които се интересуват колко изразходва двигател 1,9 ТД 100 при работа на място без никакви ел. консуматори отговарям 0.700 литра на час най много до 0.800 .
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      Tornado написа:
                      Резултата е явен от 4 часа просто и аз имах нужда от малко гориво и сега си влизам в къщи.За всички които се интересуват колко изразходва двигател 1,9 ТД 100 при работа на място без никакви ел. консуматори отговарям 0.700 литра на час най много до 0.800 .
                      Супер експеримент, поздрави!
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар


                        #12
                        Браво колега!

                        Коментар


                          #13
                          И аз направих сполучлив опит на нафтовото Типо.Напълних резервоара догоре.Разклатих здраво колата,излезна малко въздух и пое още гориво-до ръба.Запалих и оставих да работи само радиото-един час не е малко време.След определения за експеримента час долях 850 грама.Използвах мярката за ракия от 50 грама. P.S. С какво да измия мярката,за да я ползвам по предназначение?
                          Octavia RS
                          Evo 10-служебната играчка.

                          Коментар


                            #14
                            Red Storm написа:
                            И аз направих сполучлив опит на нафтовото Типо.Напълних резервоара догоре.Разклатих здраво колата,излезна малко въздух и пое още гориво-до ръба.Запалих и оставих да работи само радиото-един час не е малко време.След определения за експеримента час долях 850 грама.Използвах мярката за ракия от 50 грама. P.S. С какво да измия мярката,за да я ползвам по предназначение?
                            Нова, едва ли ще се "отмирише" скоро от тази нафта.... а има и т.нар. "ЮЗЧЕТА" - 50 И 100мл... най-сладко се пие ракия от тях!!!
                            SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                            Коментар


                              #15
                              С прости думи - около 2 стотники на минута - просто за протокола :P
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар

                              Working...
                              X