Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Виене при по натоварено спиране - нови дискове?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Виене при по натоварено спиране - нови дискове?

    Здравейте,Проблема е следния, при по яко спиране (например намаляне от скорост над 120км/ч) от ляво предно колело се чува виене, това в градски условия не се получава. Въпроса ми е някой има ли идея от какво може да е - евентуално дисковете да са за смяна? Знаете ли кога трябва да се сменят?П.С. До колкото съм наясно дисковете когато са за смяна почват да бият/вибрират... при мен се чува ясно виене.
    Brava 1.6 16v

    #2
    Най-вероятно накладките не са ти хубави

    Коментар


      #3
      Лагер на главината, мога да се обзаложа Обикновено се чува най-ясно при рязко намаляване на скоростта. Ако не го смениш, с течение на времето се се започне да се чува и при по-ниска скорост.
      _______
      146 JTD

      Коментар


        #4
        trustworthy написа:
        Лагер на главината, мога да се обзаложа Обикновено се чува най-ясно при рязко намаляване на скоростта. Ако не го смениш, с течение на времето се се започне да се чува и при по-ниска скорост.
        Е щом е това значи и така може да кара докато почне да вие и не само при спиране... аз се притеснявах да не е нещо вспирачките щото това си е опасно... Това оправя ли се с някакво натягане на лагера или само смяна му е майката?
        Brava 1.6 16v

        Коментар


          #5
          Караш го докато не се "развие" много и ако не го смениш може да блокира П.С. Ако е лагера, обикновенно се чува при висока скорост, а не само при намаляване рязко

          Коментар


            #6
            Turbo написа:
            ...Ако е лагера, обикновенно се чува при висока скорост, а не само при намаляване рязко
            Това обикновено идва като 2-ра фаза Първата е при спиране от висока скорост. Ако караш на зиг-заг с, да кажем, 50-60-80 и нагоре, ако имаш разбит лагер, ще се чува виенето при завиване наляво, ако е десният и обратното Бил съм в колата, когато майстор е ’тествал’ по този начин
            _______
            146 JTD

            Коментар


              #7
              Относно темата...

              Здравейте на всички, които пишете по тази тема. Реших и аз да споделя проблема си. Колата е Marea 2.4 TD.Значи при каквато и да е скорост /в границите на нормалното до 100км./при спиране няма виене, понякога свирят накладките, но това е ясно. Обаче, когато включа задна и при движение назад натисна спирачка, се чува много неприятно и ясно изразено виене, но само като натисна спирачка. На няколко пъти забелязах, че при много бавно потегляне със въртене на волана отново се чува за миг на прекъсване, но много по-слабо. Всичко това идва от задната част. Колата е със ABS. Възможно ли е да е от накладките, ако да защо тогава при нормално спиране от движение напред не се чува? Друго, за което си мисля е, просто само единия от двата спирачни апарата на задните колела да затяга, а другия не. Ще очаквам да си кажете мнението!
              Fiat Marea 2.4 TD

              Коментар


                #8
                Точно от накладките си е И моите са така и задните свирят по абсолютно същия начин при заден ход. КОфти феродо, но не е болка за умиране. Спокойно можеш да си караш така, докато не дойде време да ги сменяш
                _______
                146 JTD

                Коментар


                  #9
                  Re: Виене при по натоварено спиране - нови дискове?

                  t_i_t_o написа:
                  ... евентуално дисковете да са за смяна? Знаете ли кога трябва да се сменят?П.С. До колкото съм наясно дисковете когато са за смяна почват да бият/вибрират... при мен се чува ясно виене.
                  Дисковете е правилно да се сменят, когато се износят до пределната дебелина. Обикновенно допустимото износване е 1.5мм. Например ако началната дебелина е 11мм, дисковете трябва да се сменят, когато дебелината им стане около 9.5ммКакто ти каза - това си е въпрос на безопасност. А иначе, свиренето ти най-вероятно не е от дисковете, а от накладките.
                  Fiat Ritmo 105TC
                  1600cc 105к.с.

                  Коментар


                    #10
                    trustworthy написа:
                    Точно от накладките си е И моите са така и задните свирят по абсолютно същия начин при заден ход. КОфти феродо, но не е болка за умиране. Спокойно можеш да си караш така, докато не дойде време да ги сменяш
                    Добре, но защо на преден ход като спирам не вие така?И защо понякога се чува това виене, но слабо когато потеглям бавно?
                    Fiat Marea 2.4 TD

                    Коментар

                    Working...
                    X