Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Датчик накладки ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Датчик накладки ?

    Момчета, има ли моето Пунто лампа за накладките (вътре да ми светне като са ми износени) Щото са ми за смяна (1мм имат) а не ми е светнало нищо още

    #2
    Re: Датчик накладки ?

    Turbo написа:
    Момчета, има ли моето Пунто лампа за накладките (вътре да ми светне като са ми износени) Щото са ми за смяна (1мм имат) а не ми е светнало нищо още
    99% сигурно е че имаш такава лампа... отделен е въпроса дали накладките ти имат датчик за износване и още по-отделен е въпроса дали от времето и суровите условия в които се намира всичко около накладките, жиците към датчика не са се скъсали... Обикновенно има куплунг за включване на такъв датчик само на предно ляво (шофьорското) колело.п.п.1мм е критично малка дебелина на феродото... Сменяй ВЕДНАГА!!!
    Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
    --- в сърцето завинаги... ---
    Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

    Коментар


      #3
      да и при мен се вижда как този кабел е скъсан - досега здрав не съм виждал на нито една кола нормално ли е накладките ми да заминават за 18-19хил км - на по-малко от 5мм са сега, направо изумях - лятото ще ги сменям... :D
      A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
      e30 forever!

      Коментар


        #4
        Вчера отваряхме задните колела, защото задържат нещо и О ужас, феродото беше изпочупено. Та и на мен не ми свети нищо, но не обърнах и внимание в какво състояние е кабела!
        Space Star 1.9 DID

        Коментар


          #5
          Колеги да питам моята БРАВА ТД100 ELX 97г. дали трябва да има датчики за износени накладки? Вчера отворих да ги проверя и видях че на една от левите накладки има кабел, но не е свързан никъде а и не видях висящ кабел. Та искам да знам ако евентуално колата има датчик да го търся някъде по нагоре да не би да е отрязан.
          НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

          Коментар


            #6
            кола

            повечето модели имат кабел на наклатките и вътре свети ако се износи и е само на едната /датчика/а те не винаги се изнасват равномерно и за това не винаги светва така че прегреждайте си ги профилакттично видимо като сваляте гума или други ремонти
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              Модел с оборудване EL и ELX има известяване за износени накладки.
              Прикачени файлове

              Коментар


                #8
                Благодаря колега. Значи е станало както си и мислех, някой български ум е решил че такива датчици не са необходими и е изтръгнал кабела А не е изключено и някой жабар да е свършил тая работа. :D
                НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

                Коментар

                Working...
                X