Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Двигателя работи,а ключа се маха

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Двигателя работи,а ключа се маха

    Zapalwam dwigatelq i kolata raboti pri koeto izkarwam klucha bez da go wrashtam nazad i dwigatelq prodazawa da raboti. Towa normalno li e? Karam Bravo 1.8 16v kupih go naskoro.Запалвам двигателя и колата работи, при което изкарвам ключа без да го връщам назад и двигателя продължава да работи. Това нормално ли е? Карам Bravo 1.8 16V. Купих го наскоро.Добре дошъл във Форума. Темата е за Консултации и затова ще я преместя там. Освен това е желателно ползването на кирилица. Благодаря.

    #2
    Като чета обяснението ти ми намирисва на извадени пластини/секрет/ от патрона. За да се убедиш опитай да завъртиш с друг ключ.Или другата възможност е ключа ти да е НЕЧОВЕШКИ износен.

    Коментар


      #3
      Случва , се при износен патрон. С друг ключ едва ли би завьртял! Но обезателно пробвай дали не се заключва волана при изваден ключ !!! Много е опасно!!!

      Коментар


        #4
        hit-ko написа:
        Случва , се при износен патрон. С друг ключ едва ли би завьртял! Но обезателно пробвай дали не се заключва волана при изваден ключ !!! Много е опасно!!!
        Не е възможно да се заключи освен ако не е върнат ключа. На патрона няма какво друго да му се износи освен пластините вътре, но ако пластините са много износени той просто няма да завърта или ще заяжда много. когато кл’юча е много износен или пък в патрона има малко пластини се получава точно това-ключа се вади докато колата работи.

        Коментар


          #5
          Офтопик, Alexius, да не се занимаваш в изработка на ключове ?

          Коментар


            #6
            Напълно нормално е и при мене мога да извадя ключа и да карам без него след като съм запалил колата, много от хората са оставали учудени но е така. НИщо му няма на патрона нищо не е супено, не съм питал другите как е но на мене ми е удобно винаги мога да зкалюча отключа багажника или резервоара при работещ двигател. освен това могат и да не ми трака ключа докато карам

            Коментар


              #7
              Не ми се струва нормално - да си извадиш ключа при включен двигател ... но ще опитам и ще пиша .... даже слизам след малко ....
              Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

              Коментар


                #8
                ivo написа:
                Не ми се струва нормално - да си извадиш ключа при включен двигател ... но ще опитам и ще пиша .... даже слизам след малко ....
                Ммммм, не става .... както си и мислех ... но нали знаете - око да види ръка да пипне ... А и направих бърза справка с ключар /един притежател на СЕАТ ибиза 1.5и - много готина колица също - имах такава преди фиата - е по точно приятелката ми (z) ... но това как де е/ та той каза абсолютно същото като Alexius .... та и моето мнение е това!
                Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

                Коментар


                  #9
                  А бре хора вече 3 години вадя ключа от положение работеш двигател паркинг и сервизни светлини. само от запалване не мога да го извадя.И не излиза на развалено а все едно така си трябва без проблем цък цък. Някой път ще дойда на срешите и ще ви демонстрирам

                  Коментар


                    #10
                    me_to_u написа:
                    Офтопик, Alexius, да не се занимаваш в изработка на ключове ?
                    има нещо такова

                    Коментар


                      #11
                      Вярно,не се заключва при изваждане.Но си мисля: Така кто си карате с извадени ключове , не ги ли забравяте да ги изгасите тия коли понякога???

                      Коментар


                        #12
                        И при мен си се вади без проблем при включен двигател Fiat Tipo 1.4 DGT 1990
                        Fiat Tipo 1.4 i.e DGT

                        Коментар


                          #13
                          Ако си изчел писаното по-горе знаеш каква е причината

                          Коментар


                            #14
                            При мен пък на бравото трудно се върти И се оправям с налучкване, ама като дам на някой приятел колата представям си как къртят, тва дали може да се оправи някак си

                            Коментар


                              #15
                              Оправя се. Сменят се пластините в ключалката и спира да заяжда. Добре е да го оправиш защото сега заяжда, но ще те изненада неприятно някой път, точно когато бързаш най много.

                              Коментар

                              Working...
                              X