Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Искам да си "изнеса" джантите по навън?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Искам да си "изнеса" джантите по навън?

    Пичове джантите на типото са ми 14-ки с гуми 185/60 R14,но ми се струват страшно навътре в калниците и колата ми не вади никаква стойка Та искам да ви попитам да ми кажете начини за изнасяне на джантите по навън (искам да станат наравно с калниците),главно задните и малко предните и мисля,че типото ще придобие съвсем различна визия Кажете ми въобще дали може да стане и ако може по какви начини мога да изнеса джантите малко по навън :D
    ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

    #2
    сложи си фланци

    можеш да го направиш като сложиш фланци колега те ще изнесат гумите навън.Можеш да си вземеш от магазини където продават джанти и по моргите трябва да има
    FIAT - TIPO 2.0i.е

    Коментар


      #3
      Re: Искам да си "изнеса" джантите по навън?

      Abarth. написа:
      Пичове джантите на типото са ми 14-ки с гуми 185/60 R14,но ми се струват страшно навътре в калниците и колата ми не вади никаква стойка Та искам да ви попитам да ми кажете начини за изнасяне на джантите по навън (искам да станат наравно с калниците),главно задните и малко предните и мисля,че типото ще придобие съвсем различна визия Кажете ми въобще дали може да стане и ако може по какви начини мога да изнеса джантите малко по навън :D
      Можеш да ги изнесеш с не повече от 18-20мм, иначе започват да опират в калниците! Това става с шайби с дебелина 20мм, които се поставят под джантите и се навиват по-дълги болтове на джантите!

      Коментар


        #4
        Мерси :D
        ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

        Коментар


          #5
          искам да кажа на колегата че с шайби не е много добре защото се слагат по дълги болтове и от там идват проблемите късат се ...шпилките са по здрави вземат ги от главата..мой приятел на ралиджийската кола е така но и така се късат пак.. по моргите трябва да имаш не чувано голям късмет зада намериш..защото който си е направил хубави фланци няма да ги остави там..аз си реших проблема така първо отидох при най добрия стругар за материал посочих не алуминийй или желязо а стомана 45 стоманата ми излезе 130 лв. след това му казах че искам фланците да са закрепени с един болт към главината а с друг болт към джантата така си реших проблема с дългите болтове но само стомана 45 след това му казах че искам дупките на фланеца да са 4х100 вместо както на главината 4х98 така си реших проблема и с намирането на хубави и евтини джанти купих чисто нови болтове от магазина за всеки случай 32 болта по 3лв !!!фланеца му казах да не е като шайба а да има устна(издадена на пред за да може да се балансира джантата пък и като е на крик да не държа джантата....че нямам сила :D и след като ги направи и балансира платих 180 лв. работа за четерите фланеца и така цената стана 406 лв. след това на магистралата за проба вдигнах 200 за повече няма гуми.. колата не тресе и няма вибрации в завойте става по стабилна а тука също играе роля окачването трябва да е някакъв вид спортно и дебилината на фланеца мойте са 40мм..м/у другото.. уното ми придоби готина визия....
          uno turbo 1.3 i.e' 86
          renault 19 1.8 16v
          uaz 469 4.0 turbo
          renault espace 99' 2.2dt + автоплатформа
          trabant 601 69'

          Коментар


            #6
            а да не забравя много е важно да не обърка резбата за да може като караш напред да се стягат не да се развиват.. че иначе весело.....
            uno turbo 1.3 i.e' 86
            renault 19 1.8 16v
            uaz 469 4.0 turbo
            renault espace 99' 2.2dt + автоплатформа
            trabant 601 69'

            Коментар


              #7
              мога да кажа само Лоллл доста добро обяснение си беше ама малко солено излиза мен тоя проблем ми е решен с спортни пружини и амотрисьорчета с стандартния размер гуми и е добре в завоите ама така си го купих така че не знам колко пари ще излезне да се направи така
              Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
              Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
              Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

              Коментар


                #8
                Стига бе 406лв Иначе съм със пружини от 145 QV,но не бих дал 400лв за изнасяне на джантите малко по навън А и знам,че с тези фланци се товари окачването
                ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                Коментар


                  #9
                  може да пробваш и с джанти с по-изнесен офсет.колкото до товаренето на окачването, то е същото, както и ако се използват фланци.
                  "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                  (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                  Коментар


                    #10
                    колегата е прав с окачването проблеми няма.Мойто уно също е с конита колега, но това не пречи да си сложиш фланци аз си ги сложих заради джантите мойти са 13-ки но събират до 205 гуми пък и много по лесно ще си намериш 4х100 от колкото 4х98...а в крайна сметка не е задължително да си правишш като мойте ...но това е най сигорния начин правени са по модел на западна фирма за мен сигорноста е на 1-во място затова си направих такива!!!в този спорт в който сме се забъркали евтени неща няма ако ставаще така всяка втора кола щеше да е подготвена поне за N-серия
                    uno turbo 1.3 i.e' 86
                    renault 19 1.8 16v
                    uaz 469 4.0 turbo
                    renault espace 99' 2.2dt + автоплатформа
                    trabant 601 69'

                    Коментар


                      #11
                      bebito^^^ написа:
                      колегата е прав с окачването проблеми няма.Мойто уно също е с конита колега, но това не пречи да си сложиш фланци аз си ги сложих заради джантите мойти са 13-ки но събират до 205 гуми пък и много по лесно ще си намериш 4х100 от колкото 4х98...а в крайна сметка не е задължително да си правишш като мойте ...но това е най сигорния начин правени са по модел на западна фирма за мен сигорноста е на 1-во място затова си направих такива!!!в този спорт в който сме се забъркали евтени неща няма ако ставаще така всяка втора кола щеше да е подготвена поне за N-серия
                      Не аз си имам джанти и не мисля да ги сменям,затова питам за фланци иначе щях да си взема джанти със зверски борд и нямаше да имам такива проблеми Все пак мерси колежке (колега).Някъв по евтин вариант няма ли? :D
                      ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                      Коментар


                        #12
                        е

                        има,дурал алумин фланци.Материала ти е някаде 50 тина лв,и работа още талкова.Шпилки се правят от по дълги ладови болтове и си купуваш гаики за нива(2 лвбр)
                        Прикачени файлове
                        селото се оказа точно в града

                        Коментар


                          #13
                          и са пребиваш кат куче... другия вариант е да си вземеш джанти 9j с нечовешки борд но с наще пътища ....
                          uno turbo 1.3 i.e' 86
                          renault 19 1.8 16v
                          uaz 469 4.0 turbo
                          renault espace 99' 2.2dt + автоплатформа
                          trabant 601 69'

                          Коментар


                            #14
                            я

                            с кое са прибиваш
                            селото се оказа точно в града

                            Коментар


                              #15
                              ами с шпилки и с удължени болтове...с шпилки имам приятел ралипилот който ми е говорел и неговата е с шпилки но след всеки етап притягане на гайките или направо скъсана шпилка може да си представиш пътуване от софия до варна с притягане на три места баси кефа а с дълги болтове се късат болтовете..пак от опит с мои приятели...
                              uno turbo 1.3 i.e' 86
                              renault 19 1.8 16v
                              uaz 469 4.0 turbo
                              renault espace 99' 2.2dt + автоплатформа
                              trabant 601 69'

                              Коментар

                              Working...
                              X