Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се погрижим за нашия форум!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Да се погрижим за нашия форум!

    Колеги, мисля, че вече е крайно време да решим въпроса с хостинга на сайта и на форума.Имам предложение от Net2Lan /www.net2lan.net/, които са доста голям и амбициозен доставчик, да ни сложат сайта и форума директно зад оптиката им - т. е. скоростта на достъп ще бъде доста по-висока и надеждна и ще имаме неограничено място за съхранение на файловете ни, срещу преференциална цена от 8 лв./месец, което прави 96 лв./година - според мен, доста добра цена...Та предложението ми е да съберем по 2-3 лв. на човек за тези и евентуални други общи нужди, като разполагането с този ’фонд’, разбира се, ще бъде напълно прозрачно...И така, ако сте съгласни, кажете си мнението и на следващите срещи да видим дали можем с право да се наричаме "Клуб ФИАТ"
    Alles in Ordnung

    #2
    Re: Да се погрижим за нашия форум!

    Zaphod написа:
    Колеги, мисля, че вече е крайно време да решим въпроса с хостинга на сайта и на форума.Та предложението ми е да съберем по 2-3 лв. на човек за тези и евентуални други общи нужди, като разполагането с този ’фонд’, разбира се, ще бъде напълно прозрачно...
    Съгласен ... кой ще е касата? Но отдавна бях да идеята ... но никой до сега не се заинтересува ....
    Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

    Коментар


      #3
      Предлагам да е Митко, като досегашен ’тартор’ и основател...Разбира се, ако не е съгласен, очаквам всякакви предложения
      Alles in Ordnung

      Коментар


        #4
        Съгласен! Дано и Митко да е съгласен да бъде ковчежник!

        Коментар


          #5
          me_to_u написа:
          Съгласен! Дано и Митко да е съгласен да бъде ковчежник!
          А аз предлагам да помислиме и за регистрацията на клуба - съдебна... Така ще бъдем клуб по буквата на закона, така да се каже... Ще имаме регистрирани членове, и прочее - от което следват всички останали работи - примерно ваденето на стикери и т.н - предлагам тези работи да се направят едновременно - регистрацията по груби сметки е n-стотин лв., ако 50 човека платим годишен членски внос от 10 лв. - примерно, сумата е символична, но като за начало става - други клубове искат 50 лв. на година - ще бъде достатъчно да се регистрираме и да хостнем сайта, като например всеки член получава безплатно един стикер - останалите си ги плащат.... Давам идеи само

          Коментар


            #6
            Идеята съвсем не е лоша - аз също съм ’за’. Не знам за ’буквата на закона’ и как стават тези работи, но ми се струва, че няма по-официална власт от самите нас - иначе, за такива цели членският внос си е направо задължителен - може да включва годишен стикер /догодина можем да имаме други идеи за стикери, нали?/ и дори някакво мероприятие извън София...
            Alles in Ordnung

            Коментар


              #7

              Коментар


                #8
                Хехех - ами всички Та значи предлагам следното: Сумата /като за пръв път/ да е 10 лв., които всеки да даде както му е възможно - или наведнъж или на няколко срещи по 2 или 3 лв., като парите ще са първо, за да платим хостинга, а после - ще измислим другото.Отчет на парите ще води Митко, а членовете можем да записваме в специална тема, даже може и да помислим за специален ранг за тези, които са платили сумата, например Honoured member
                Alles in Ordnung

                Коментар


                  #9
                  Според мене идеята не е лоша, но не е ли по-добре да говориме с по-големите магазини /на който постоянно им правим реклама/ , или пък Ауто Италия да подържат форума, хостинга, като това за тях е много нищожествен разход. Примерно мисля че Вамтотрейд ще се навият, това за тях не са почни никакви разходи. Може дори да говорим с тях и да сложим някъв платен банер във форума. Как мислите?
                  FIAT MAREA - 1997г 1.6 16V elx

                  Коментар


                    #10
                    Може да се говори, по принцип, но според мен, дори и 100 човека да сме по-активните във форума /а ставаме все повече /, по 80-90 стотинки на година няма да е кой знае какво, нали?
                    Alles in Ordnung

                    Коментар


                      #11
                      flx написа:
                      Според мене идеята не е лоша, но не е ли по-добре да говориме с по-големите магазини /на който постоянно им правим реклама/ , или пък Ауто Италия да подържат форума, хостинга, като това за тях е много нищожествен разход. Примерно мисля че Вамтотрейд ще се навият, това за тях не са почни никакви разходи. Може дори да говорим с тях и да сложим някъв платен банер във форума. Как мислите?
                      ако аутоиталия се навият за спонсорство - съм съгласен, иначе не, защото когато взимаш пари от някого, ставаш малко или много зависим от него и това може да наруши обективноста на информацията и мненията във форума...
                      "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                      (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                      Коментар


                        #12
                        charlie написа:
                        иначе не, защото когато взимаш пари от някого, ставаш малко или много зависим от него и това може да наруши обективноста на информацията и мненията във форума...
                        Е чак ... а то админа няма да взима парите а ще се плаща хостването на форума .... Така че мислая по - левче на година всеки би дал ... а
                        Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

                        Коментар


                          #13

                          Коментар


                            #14
                            Всичко е перфектно замислено, но говорейки всеки как идеята е добра нека не си останем само с идеята. А отностно спонсорството моето мнение е по добре ние да събираме парите. Защото ако хостинга ни го поеме някоя фирма ( която и да е тя) ще се задължиме да правиме тяхна реклама, а доколкото съм забелязал във форума винаги са се избягвали рекламните съобщения.
                            Fiat Uno 1.1 60SX 92г.
                            Fiat Bravo 1.9 TD100 97г.
                            VW Passat 1,9 TDI P.D. 2000г.
                            VW Caddy 1,6 BiFuel 2012г.

                            Коментар


                              #15
                              mariobg написа:
                              ...А за обективността, за колегата Чарли говоря, мога да кажа че няма проблем, дайте парите на мен а аз ще ги изпия пък и не карам ФИАТ, хаха.
                              абе ти като изпиеш толкова много пари, няма да можеш да следиш за обективността и айдиии отиде обективността на форума и ще плазнат едни страшни реклами.... Yellow_Flash_Colorz_PDT_04 иначе аз не мисля че е проблем да посъберем някой лев за покриване на разходите по подръжката и хостване на сайта и форума, пък и за други пера....
                              "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                              (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                              Коментар

                              Working...
                              X