Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Темпра Дизел да го купя ли?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Темпра Дизел да го купя ли?

    Предлага ми го едн готин пич , много изгодно. Само , че аз първо нищо не знам за Фиатите и второ нищо не знам за дизелите Пича ме убеждава , че е много добър и гори малко=Какво ще ме посъветате? Ако има някъде нещо написано с удоволствие ще го прочета.А как са цените на резервните части за Фиат. Могат леи да се съпоставят с някой друг модел за да се риентирам.Предварително благодаря. Всякаква информация ще ми е от полза.

    #2
    Ами как да ти кажа - писано е неведнъж за отношението и предразсъдаците към италианските коли. Аз не мислех изобщо да купувам такава, докато не ми предложиха браво дизел на добра цена. Сега съм с нея и съм върл фен на италианките. В никакъв случай не са по- лоши от другите както твърди мълвата, а в доста отношения са и по- добри (поне дават повече екстри за цената си). Като цяло дизелите са си доста добри и аз нямам оплаквания, но единствения съвет който мога да ти дам е:Гледай много добре колата (проети тива http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=10311). Ако колата е добре поддържана и двигателя е здрав - ще се радваш на дълга и вярна служба . Ако колата е гледана лошо и поддържана с евтини консумативи и части - е тогава каквато и марка да е ще ти прави проблеми. И да не забравяме чистия късмет разбира се.Нека колегите с темпра да разкажат по- подробно за особенностите на конкретния модел, късмет и се надяваме скоро да се присъединиш към италанското семейство

    Коментар


      #3
      от личен опит-отиваш рано сутринта когато стегне студа-на -7/-8 най малко ако запали и при 100км не изгори много и не чади и няма видими течове-това е твоята кола....другото - по компетентните да те посъветват-мен в сервиза на дунев ми казаха че колата е перфектна а тя се оказа за няколко основни ремонта...така че земи си и твой майстор най добре
      FIAT PUNTO 1.7TD & MAZDA 323F & LANCIA PRISMA 1.6I.E. & OPEL ASKONA

      Коментар


        #4
        borchev написа:
        от личен опит-отиваш рано сутринта когато стегне студа-на -7/-8 най малко ако запали и при 100км не изгори много и не чади и няма видими течове-това е твоята кола....другото - по компетентните да те посъветват-мен в сервиза на дунев ми казаха че колата е перфектна а тя се оказа за няколко основни ремонта...така че земи си и твой майстор най добре
        Нееееееее, грешка!!!Никакви -7/-8 градуса! При минусови температури маслото се сгъстява и уплътнява хлабините от износване на двигателя и колата пали без проблем. Най-добре е температура около 2 до 10 градуса. Тогава маслото нито е гъсто, нито е рядко(както е през лятото) и ако е сдухан двигателя няма да запали от раз. Виж за да не пали от раз има и други комплаксни фактори т.е. неизправности.

        Коментар


          #5
          doofiat написа:
          Нееееееее, грешка!!!Никакви -7/-8 градуса! При минусови температури маслото се сгъстява и уплътнява хлабините от износване на двигателя и колата пали без проблем. Най-добре е температура около 2 до 10 градуса. Тогава маслото нито е гъсто, нито е рядко(както е през лятото) и ако е сдухан двигателя няма да запали от раз. Виж за да не пали от раз има и други комплаксни фактори т.е. неизправности.
          Е, те тоя път иСкърти миФката и изби рибата! А с метала к’во става... май при минусови температури се разширява?! А ако маслото е с пълна синтетика 0W-40... някои имат температура на течливост до МИНУС 55 C?Не бях се сетил на Реното да му сложа 20W-50 или направо SAE 40,та зимата да си "пали без проблем". Yellow_Flash_Colorz_PDT_08 Yellow_Flash_Colorz_PDT_07
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #6
            Аз карам от 3 годинки такава, набор ’92.Ще започна от това което за мен е най-доброто в тая кола - мотора.Наслушах се тогава на негативи или по-скоро пасиви за "талянския" дизел. Все още не разбирам защо Дали съм улучил или не, за тея 3 години съм сменил подревателни свещи, термостат и една глупава желязна тръба от охладителната система.Ремъци и ролки (176лв), филтри и други консумативи не броя, те се знаят.Свещите смених защото на няколко пъти ми блокира релето за подгрев във включено състояние и една свещ даде фира след случките.По препоръки на Nino, минах с около 28лв за четрите. Не че няма вариант да се похарчат и 80лв. За разлика от новите мотори, свещите се сменят съвсем лесно, в обедната почивка Термостат (53лв) защото много рано отваряше и държеше 60-70 градуса без оглед на сезона. Тръбата естествено протече защото беше зверски корозирала.А, в началото смених датчика за ниво на масло (56лв). Глезотия от моя страна но това е нещо което обикновено не работи при тези коли :P Иначе като двигател е разкошен, пали без никакъв проблем по еднакъв начин без значение от сезона, пъргав е и разхода се движи около 6-7 литра нафта. Под "никакъв проблем" разбирай нещо като четвърт оборот на маховика Не ползвам обаче "наливна" нафта от магазина за леФче. Предимно ОМВ и то обикновен дизел. Сменил съм и двата предни носача (около 70лв/брой), биалетки (15лв) лагер на предна главина (35лв) и някакви селенови втулки по задния мост - "разчекна" гумите. Сигурно има още дреболии но не се сещам за момента.Пиша ти и цените защото определено не мога да каже че е евтин автомобил за подръжка. Едно сравнение - термостата за голфетка е около 15лв Като цяло обаче съм доволен от темприерата. Не е като само да съм се возил, но е кошница на 14 години все пак.Ако те интересува по-подробно, имам едно екселско файлче на смарт-а с разходи и ремонти които е претърпяла.Мога да ти го пратя за да придобиеш по-подробна представа за нещата. Надявам се да съм те ориентирал в някаква степен и ако я сдобиеш, обади се да те ръкоположим за "темприер" :D Успех с избора!
            I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

            Коментар


              #7
              Nino написа:
              doofiat написа:
              Нееееееее, грешка!!!Никакви -7/-8 градуса! При минусови температури маслото се сгъстява и уплътнява хлабините от износване на двигателя и колата пали без проблем. Най-добре е температура около 2 до 10 градуса. Тогава маслото нито е гъсто, нито е рядко(както е през лятото) и ако е сдухан двигателя няма да запали от раз. Виж за да не пали от раз има и други комплаксни фактори т.е. неизправности.
              Е, те тоя път иСкърти миФката и изби рибата! А с метала к’во става... май при минусови температури се разширява?! А ако маслото е с пълна синтетика 0W-40... някои имат температура на течливост до МИНУС 55 C?Не бях се сетил на Реното да му сложа 20W-50 или направо SAE 40,та зимата да си "пали без проблем". Yellow_Flash_Colorz_PDT_08 Yellow_Flash_Colorz_PDT_07

              Коментар


                #8
                Ами както сам казваш - не разбираш от коли/дизели Задължително намери познат майстор ако нямаш плати на някой специалист дето ги познава тези коли една надница и той да я прецени ! Много си е важно, толкова много скрити залуми може да има ... че главата да те заболи Продавача може да е много свестен но може и да е Шмекер Провери от колко години я има, Колко собственици е имало преди него ... Ако са 4-5собственика и Я има от месеци сети се сам...
                Fiat Tipo 1.6 DOHC

                Коментар


                  #9
                  отговор

                  Бъдещ член на семейство FIAT не се заблуждавай че за малко пари ще си купиш свястна кола.Разни хора много мнения.Аз си взех една Темпра 1.9 ТД 91г и какво малко дъното е изгнило но пък не съм я спрял и не ми дава никакви ядове ще сменя това онова но това е нормално а като отида при моят монтьор ивидя колите пред гаража му свят ми се завива то е BMV AUDI OPEL и много други и какви пари е изливат за ремонти.Няма кола която не се разваля така че УСПЕХ.
                  Fiat Tempra Virtual

                  Коментар

                  Working...
                  X