Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Капе нафта оттук ... Вижте си авансаторите, ако не палите!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Капе нафта оттук ... Вижте си авансаторите, ако не палите!!!

    Колеги, днес реших да сложа скоби по маркучетата и като сложи две и видях, че ми капе нафта от основата на елемент 3 на снимката(ползвам снимка на колегата Tornado) Мислех да го затегна с ключ 27, но нямах такъв номер. Ако не стане и със затягане сигурно щесе наложи да го сменя с ново.Някой знае ли за какво служи тази джаджа? А цената и да знаете?
    Прикачени файлове

    #2
    Такааа,да си дойдем на думата: Първо здравей, тази джаджа е така наречения клапан-авансатор,който служи за синхронизиране на подаването на гориво при палене. В четвъртък си взех колата от ванто и при мен се оказа точно този проблем: от там капе нафта,значи гълта и въздух. От сервиза извикаха един помпаджия,които ми направи добро впечатление,изслуша ме,отвори капака и веднага каза:ето ти го проблема. Този клапан не подлежал на ремонт,а се заменя, но е скъп. Между другото,пипна нещо по колата и сега е значително по-добре.

    Коментар


      #3
      ivo iliev написа:
      Такааа,да си дойдем на думата: Първо здравей, тази джаджа е така наречения клапан-авансатор,който служи за синхронизиране на подаването на гориво при палене. В четвъртък си взех колата от ванто и при мен се оказа точно този проблем: от там капе нафта,значи гълта и въздух. От сервиза извикаха един помпаджия,които ми направи добро впечатление,изслуша ме,отвори капака и веднага каза:ето ти го проблема. Този клапан не подлежал на ремонт,а се заменя, но е скъп. Между другото,пипна нещо по колата и сега е значително по-добре.
      А преди сутрин трудно ли ти палеше? Колко скъп? Колко ти взеха във Ванто?Аз си мисля, че като се смени уплътнението отдолу и всичко ще е ок. Има ли нещо специфично в монтаж/демонтаж?

      Коментар


        #4
        Прав е колегата авансатор той определя кога да се впръска горивото.Без него или като е повреден страшно трака мотора и пуши черно.На всички това им е болката протичат.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Tornado написа:
          Прав е колегата авансатор той определя кога да се впръска горивото.Без него или като е повреден страшно трака мотора и пуши черно.На всички това им е болката протичат.
          Как се оправя? Със смяна на уплътнението ще стане ли?А как се разбира дали е повреден? Моя е протекъл, но дали е повреден?

          Коментар


            #6
            Втора ръка е към 100лв.поне така ми казаха не съм проверявал,а иначе сутрин палех и преди и сега много лесно,дори и миналата зима,но в началото 3,4 сек двигателя претрисаше,а съм с 55А/ha акомулатор. ИВан(помпаджията) каза :карай така ако се влоши ще търсим клапан.

            Коментар


              #7
              Във ванто ми взеха 25лв за диагностика,а помпаджията дето го викнаха не ми взе нищо

              Коментар


                #8
                Това нещо няма ли някаква гарнитура, уплътнително пръстенче или дифтунха, казано по немски??? На реното ми всички такива неща имат медни уплътнителни шайби... да не би това да е проблема?
                SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                Коментар


                  #9
                  Не протича от там а от горе където излизат кабелчетата това е проблема
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10
                    Tornado написа:
                    Не протича от там а от горе където излизат кабелчетата това е проблема
                    Със сигурност не е от кабелчето! Гледах го обстойно. Капе в основата на авансаторчето и като гледам отдавна е така -има доста струйки и едно такова пътче се образувало надолу, където се стича. Как толкова хора не го видяха, аз един път ще огледам и видях капките. Що сервизи обиколих

                    Коментар


                      #11
                      doofiat написа:
                      Tornado написа:
                      Не протича от там а от горе където излизат кабелчетата това е проблема
                      Със сигурност не е от кабелчето! Гледах го обстойно. Капе в основата на авансаторчето и като гледам отдавна е така -има доста струйки и едно такова пътче се образувало надолу, където се стича. Как толкова хора не го видяха, аз един път ще огледам и видях капките. Що сервизи обиколих
                      Идвай утре да го оправяме :P Утре след 7-8 вечера със doofiat ще кажем какви са резултатите
                      Всяко едно Уно Tурбо си мечтае като порасне да стане Делта Интеграле :D
                      IHI,Mitsubishi,KKK,Garrett,Holset,Turbonetic's
                      1.Uno 1.3 turbo FORZA ITALIA
                      2.Audi B4 1.6 (ежедневка)

                      Коментар


                        #12
                        Днес го понатегнахме тоя авансатор. За сега не капе! Струва ми се, че по-добре върви колата, но пак леко придърпва. Ще видим утре как ще запали.

                        Коментар


                          #13
                          Re: Капе нафта оттук ... Днес запали от раз!!!

                          Тая сутрин Дизелака запали от раз, след като вчера притегнахме авансаторчето. Ще видим утре как ще е!

                          Коментар


                            #14
                            Ако не палите си вижте авансатора дали бачка. Като затегнах моя и разхода на нафта е коренно различен. Преди с 12 литран нафта минавах 120 км, а днес съм на около 110 км и е изгори според стрелката на резервоара около половината количество. Втора поредна сутрин колата запали от раз. Колегите с Пунто да се интересуват къде се намира техния авансатор и да огледат дали не сълзи или да ли бачка.

                            Коментар


                              #15
                              А колегите с Темите ко да правят хехе-незнам дали имат такова животно!?
                              Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
                              Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
                              Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

                              Коментар

                              Working...
                              X