Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Подземни тунели и естакади ще облекчават движението в София

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Подземни тунели и естакади ще облекчават движението в София

    Подземни тунели и естакади ще облекчават движението в София.Ремонтите по столичните улици и булеварди продължават и през декември.Подземни тунели и естакади ще облекчат движението в столицата, предвиждат общинари. Готови са проектите на повечето съоръжения, информира в. "Труд".Тунели ще има под Южния парк, под бул. "Черни връх", на кръстовището на "Красно село", второ ниво може да се направи на пробива "Димитър Несторов", както и на бул. "Цариградско шосе" до Орлов мост. Най-революционната идея е изграждането на въздушна естакада над жп линията от Гара Искър към кв. "Обеля". Самата жп линия ще стане като градските железници в Германия с 25 спирки, а отгоре ще е шосето за колите, обясни зам.-кметът по транспорта Велизар Стоилов, цитиран от "Труд".Столичният кмет Бойко Борисов обяви, че през май започва изграждането на първия тунел под Южния парк като продължение на сегашния бул. "Вапцаров". Той ще минава под парка на клиника "Лозенец" и ще се свърже с бул. "Гоце Делчев" с новия пробив "Скопие" и надлез "Надежда". Тунелът ще е дълъг около 800 метра и според плановете трябва да бъде направен за 7-8 месеца.Цели три тунела пък ще има под бул. "Черни връх" между хотел "Хемус" и РУМ "Черни връх". Най-дълбокият ще е за метрото, над него е автомобилния, а последният ще е търговска зона. Проектът е на стойност около 30 млн. евро.Тунел за коли е предвиден и на кръстовището на "Красно село" при връзката с "Овча купел". И двете идеи са на инвеститори, които имат терени в районите и искат да инвестират в инфраструктурата, обясни шефът на транспортната комисия Радослав Тошев.Ремонтите по софийските булеварди и улици, които вече трябваше да са приключили, продължават до началото на следващия месец. Най-дълъг ще е този на бул. "Янко Сакъзов", който ще приключи на 12 декември. Забавянето е заради тръжната процедура около поръчките на трамвайните релси, които се купуват от Чехия и Полша, обясни Стоилов пред журналисти. Трамвайни линии се подменят по бул. "Янко Сакъзов" и по ул. "Шипченски проход", основният ремонт на която ще приключи на 15 ноември до Първо РПУ. Той обаче и ще бъде подновен напролет.В неделя започва ремонтът на кръстовището на бул. "Цар Борис" ІІІ с Асфалтът ще бъде подменен изцяло, ще бъде поправен и 800 м паваж в посока Княжево. Основните ремонти на булеварди тази година бяха направени с кредит от 20 млн. лв., който общината изтегли в началото на годината. Със средствата досега бяха преасфалтирани бул. "Ген. Скобелев", "Мария Луиза", "Пейо Яворов", "Стамболийски", "Иван Гешов". Общинският съвет отпусна от бюджета и още 1,6 млн. лв. за подмяна на настилката на бул. "Сливница".Кметът Борисов нареди на фирмите, ангажирани със снегопочстването да имат готовност да изпълняват своите задължения от 3 ноември.Те трябва да приведат техниката си в готовност за работа при зимни условия и да предприемат незабавни действия при необходимост от опесъчаване на пътните артерии и почистването на снега. Всички участници в есенно-зимното поддържане на столицата ще поддържат 24-часови дежурства на диспечерските пунктове. Фирмите концесионери разполагат с 549 машини специализирана техника, в складовете им има 20 600 т пясъчно-солни и 57 800 т магнезиево-солни смески. Кметът е наредил при опесъчаването фирмите да ограничат използването на сол, за да щадят асфалта, растителността и автомобилите.

    #2
    Като гледам как един прост тунел за метрото го копаят над 20 години да пожелаем на внуците ни да ги видят готови тези екстри ...Аз имам едни братовчед който през 80 беше на курсове в Москва за ватман на метровлак ...

    Коментар


      #3
      Много е интересна тази идея с тунелите, дано не остане само проект. Преди две години, когато ходих Мюнхен и видях точно така организирано движение с тунели, беше нещо невероятно, във тунелите имаше детелини за влизащите в булеварда/ите и излизащи към отделните квартали, а целия трафик се движеше бързо и без напрежение.
      Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
      Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
      Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
      Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

      Търси се..

      Коментар


        #4
        Ооо тази тема за тунелите я чакам отдавна. И по специално за тунела от бул. Гоце Делчев до бул. Вапцаров. Там щ е много много интересно. Мисля си, че някой иска да приватизира голяма част от Южния парк. А и този тунел няма да е много лесно построен. Ще се опитам тези дни да ви докажа и със снимки, но за сега само ще попиша малко. На мястото където би трябрало да е входа от към бул. Гоце Делчев има посторен подлез чийто изход е в палка. След него има 2 езера и река. Как ще се копае не знам. Щял да минава под Правителствена болница. Хубава идея. Ама отдолу е бъкано с тунели и бункери. Както и целият парк. Тунелите идват от НДК и стигат до Болницата със сигурност / влизал съм като малък/. По натам съм чувал само до къде се простират. Не знам дали е истина. Така че, как ще се копае не ми се мисли. Изходът при бул. Вапцаров е по лесно. Трябва само да се разруши ресторант Кошарите и да си изсече малка част от парка който е зад него. Общо взето това е. Скоро ще снимам и въпросните места, за да ви покажа за какво иде реч. Иначе е хубава идея, която не е от вчера. Чувал съм я в квартала още като бях малък значи преди 15 години поне. Представете си от кога е идеята.
        Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
        Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
        Совалката средно на LPG
        Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

        Коментар


          #5
          Fiat 127 написа:
          Там щ е много много интересно. Мисля си, че някой иска да приватизира голяма част от Южния парк. А и този тунел няма да е много лесно построен. Ще се опитам тези дни да ви докажа и със снимки, но за сега само ще попиша малко. На мястото където би трябрало да е входа от към бул. Гоце Делчев има посторен подлез чийто изход е в палка. След него има 2 езера и река. Как ще се копае не знам. Щял да минава под Правителствена болница. Хубава идея. Ама отдолу е бъкано с тунели и бункери. Както и целият парк. Тунелите идват от НДК и стигат до Болницата със сигурност / влизал съм като малък/. По натам съм чувал само до къде се простират. Не знам дали е истина. Така че, как ще се копае не ми се мисли. Изходът при бул. Вапцаров е по лесно. Трябва само да се разруши ресторант Кошарите и да си изсече малка част от парка който е зад него. Общо взето това е. Скоро ще снимам и въпросните места, за да ви покажа за какво иде реч.
          Колега дай подробности,че ми стана доста интересно,понеже това е доста спорен район.
          Fiat Punto 1.7 TD

          Коментар


            #6
            Ето и за каво става въпрос във снимки. Малко са кофти щото са с телефон
            Прикачени файлове
            Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
            Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
            Совалката средно на LPG
            Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

            Коментар


              #7
              Това е снимка в дясно от моста. От там може би ще мине пътя има езеро и до него още едно. Точно отсреща зад дърветата.
              Прикачени файлове
              Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
              Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
              Совалката средно на LPG
              Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

              Коментар


                #8
                Ето го и самото езеро и после е това което е срещу езерото тоест от къде ще дойде пътя
                Прикачени файлове
                Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
                Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
                Совалката средно на LPG
                Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

                Коментар


                  #9
                  Тук се вижда подлезът и кръстовището. Не ми се вярва да го разрушът значи пътя може да бъде само от ляво на снимката
                  Прикачени файлове
                  Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
                  Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
                  Совалката средно на LPG
                  Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

                  Коментар


                    #10
                    Ето и снимка отгоре. С червената стрелка съм отбелязъл бул. Гоце делчев, а със зелена точка от къде съм снимал езерото и после пътя
                    Прикачени файлове
                    Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
                    Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
                    Совалката средно на LPG
                    Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

                    Коментар


                      #11
                      А ето и целият път според мен. Със зелено тунелът, с розово е вход от бул. Гоце Делчев, със синьо врод от бул. Вапцаров. Сутринта забравих да снинам около ресторант кошарите. Довечера ще го направя ако не е тъмно. Но там е лесно бута се ресторанта изсичат се 200 дървета и готово. Само не знам ресторанта дали е собственост на Коко Динев или само го ползва. Ама ще има далавера за него сигура ако се реши да се прави тоз тунел
                      Прикачени файлове
                      Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
                      Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
                      Совалката средно на LPG
                      Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

                      Коментар


                        #12
                        Не са проблема езерата колега, а парите. Ако има пари да се направи такъв тунел езерата се заобикалят лесно, дори тунела може да излезе в двора на американското посолство и колите да минават през портала му, а посланика да стои на пост и маха на колите за поздрав Гледай с пари какво се прави - посолство в гората на Южния парк, хотел в градинката зад НДК ... ако има пари пречки няма.Проблема е че каквото и да се построи трябва някой да го плати а пари за такива строителства няма ...Нали виждаш че едва намират пари за метрото. Когато някой ден тръгне в планираните маршрути ще сме свидетели на разтоварване на улиците. Всички тези фантасмагории за тунели може да ги забравим засега ...

                        Коментар


                          #13
                          ilkor написа:
                          Не са проблема езерата колега, а парите. Ако има пари да се направи такъв тунел езерата се заобикалят лесно, дори тунела може да излезе в двора на американското посолство и колите да минават през портала му, а посланика да стои на пост и маха на колите за поздрав Гледай с пари какво се прави - посолство в гората на Южния парк, хотел в градинката зад НДК ... ако има пари пречки няма.Проблема е че каквото и да се построи трябва някой да го плати а пари за такива строителства няма ...Нали виждаш че едва намират пари за метрото. Когато някой ден тръгне в планираните маршрути ще сме свидетели на разтоварване на улиците. Всички тези фантасмагории за тунели може да ги забравим засега ...
                          Ами ако има далавера ще намерат пари. Примерно терените които се вземат за строителство после около тях може да построят нещо и готово. А американското посолство е построено върху земя която беше на държавата. Там имаше военно поделение - складове и гаражи. Щях да служа там ама не ми се даваха карули през ден.
                          Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
                          Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
                          Совалката средно на LPG
                          Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

                          Коментар


                            #14
                            Незнам за вас, ма мен ако питате тунел под Южния парк не трябва да се допуска да се копае! Даже, трябва да се забрани проекта... Това са безумни проекти... Защото започне ли - сбогом на най-голямата зеленикла и едно от най-приятните местенца на София! Резултата от съоражението - унищожен парк (ех ма’аму колко години се опитват да го реституират, разграбят и застроят ), безумни количество пари, при едва ли толкова ефективна постройка... Къде по-нормално ми се струва изграждане на 3 детелини (и на трите места е достатачно обезпечено със прилежаши площи, които могат да се използват) - на Кошарите, Хладилника и бул. Гоце Делчев, и да се вложат пари за разширяването на обхода Хладилника-бул. Гоце Делчев. Къде по ефтино ми се струва, по-недеструктивно от природна гледна точка. А и съгласете се, при този процес на разтеж на София, едно надземно съоражение е доста по податливо на ъпгрейд от колкото един тунел, който след още 5-6г. може да се окаже недостатачен... Ма както казах, просто обрбата е кое да лапне парка....

                            Коментар


                              #15
                              как мислиш че се копа за тунела на метрото между ЦУМ и Драган Цанков? има си такава машина дето копа отдолу и от горе се запазват нещата. В случая как ще подходят към южния парк - не знам, но едвали ще го съсипват
                              Audi 1.8S златен талон

                              Коментар

                              Working...
                              X