Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дизеляците и зимата. Що е то и що не палят!?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дизеляците и зимата. Що е то и що не палят!?

    Колеги... имайки скромен опит от една зима управление на МПС с дизелов мотор, но много чел по въпроса за зимата и тез двигатели си позволявам да ви дам няколко важни съвета. Темата е отворена, всеки може да допълва, сигурен съм, че няма да съм напълно изчерпателен.1. Сипвайте винаги качествена нафта и пазете бележките! Не, че съм чул за осъдена бензиностанция, но може и да има таково чудо! Забравете за Бога нафтата, която купувате за по левче литъра от приятеля на вашия приятел в туби. Той естествено в повечето случаи е шофьор на цистерна и ви снася гапена нафта от извора. Да, ама не! В повечето случаи това е нафта с, която се карат самосвали, или камионите на Волф например, а те не зареждат на OMV, вервайте ми!2. Проверете си подгряващите свещи! Една да не е в ред и в големите студове шансът да запалите ще е нулев, резултат-акумулатор за зареждане.3. В големите студове (под -9, -10 градуса) зареждайте само специална нафта с добавки против замръзване! Дали ще е Alpine Diesel на OMV, или друго... ваша си работа. Аз конкретно зареждах обикновенна нафта на OMV, но на два резервоара сложих добавка против замръзване и нямах проблеми сутрин при мунис 16 градуса. Колата си палеше от раз!
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    #2
    Само филтъра пропусна, горивния естествено.Аз го сменям с маслото, тоест около 3 пъти в годината.Не струва много а когато нафтата стане като радомирса боза, не и в все тая по какъв път ще мине Освен това за добавките не съм сигурен доколко са необходими.Аз зареждам от 3 години почти винаги на ОМВ обикновен дизел и до момента не съм имал проблеми със замръзване.Пред блока си стои темприерата. Но не пречи да се сипват и тея екстри, няма с какво да навредят ако не вършат нищо
    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

    Коментар


      #3
      Да си припомним как беше!!! Вие сега се уплашихте от някакви -4,-5 градуса.http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...008&highlight=Ама да ги попрегледате, щото много "колела" и "топли води" ще преоткрием.... ПАК! Има и още....
      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

      Коментар


        #4
        Минусувите темперетури зачестиха така, че си припомнете тази тема, моля!
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            След като прочетох в сервизното, че през зимата "Дизелное топливо становится густьим как мед" изпаднах в ужас и изрових няколко теми за добавки в нафтата през зимата, но все се обсъждат специални продукти на различни производители.Една приятелка например, слага бензин в нафтата на Мицубишито си през зимата и казва, че наистина пали по - лесно. Във Шкода форума пък прочетох, че слагали газ за горене на дизеловите Фелиции. Аз пък помня баща ми как едно време слагаше ацетон в жигулката...Какво ще кажете, някой пробвал ли е с нещо по - обикновено и по - ефективно ли е от специализираните добавки?
            M-Benz E 250 TD 150hp
            M-Benz 200d 75 hp
            Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

            Коментар


              #7
              Ако сложиш бензин или "газ за осветление" (1-2 литра на резервоар) сипваш и двутактово масло - двутактово, защото изгаря напълно без нагар, масло - защото като сипеш бензин или "газ за осветление" на нафтовата помпа и става малко сухичко и се поизносва.... Аз съм сипвал бензин и газ + двутактово масло, нямам оплаквания, но тази зима не беше студена и нямаше - 10 дори...

              Коментар


                #8
                Слагайте слагайте те авансаторите при hit-ko са по 147 лв.Не знам ама на всички които наливахме добавки в конски дози ни протекоха въпросните клапани.Ако мислите за добавка през зимата то поне спазвайте каквото е предписано от нейния производител.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  Tornado написа:
                  Слагайте слагайте те авансаторите при hit-ko са по 147 лв.Не знам ама на всички които наливахме добавки в конски дози ни протекоха въпросните клапани.Ако мислите за добавка през зимата то поне спазвайте каквото е предписано от нейния производител.
                  То и народа го е казал:Гъз глава затрива
                  I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                  Коментар


                    #10
                    Tornado написа:
                    Слагайте слагайте те авансаторите при hit-ko са по 147 лв.Не знам ама на всички които наливахме добавки в конски дози ни протекоха въпросните клапани.Ако мислите за добавка през зимата то поне спазвайте каквото е предписано от нейния производител.
                    Прав си колега, ама нали трябва да сложиш все пак нещо за да не замръзне нафтата при -15 - с тея европейски стандарти
                    FIAT Bravo JTD GT '99

                    Коментар


                      #11
                      vsd написа:
                      Прав си колега, ама нали трябва да сложиш все пак нещо за да не замръзне нафтата при -15 - с тея европейски стандарти
                      Колега, казвал съм го много пъти, но:Дизел карам вече 4 зими, тази ще бъде 5-та.Миналата не я броим щото дефакто я нямаше, обаче:До момента нафта не ми е замръзвала.Никакви добавки не слагам.Дизела е обикновен, от ОМВ.Или почти на 100% от ОМВ.Колата (ите) не са гаражни, стоят отвън.Спомням си и случаи в които температурата подминаваше -20.Така че явно не добавките са ключа от палатката.Ето и едно ДЕМО за палене при близо -10гр.За Мерцедеса не казвам нищо, защото още нямам впечатления - както казах, последната зима нямаше никакви студове.Това лято, на тръгване към морето викам "Айде и аз като всички да му забъркам малко помия с един REDEX..."За сефте ми беше. Резултат може да се каже че имаше само ако уточня, че беше равен на нула.Има някаква хипотетична вероятност редекса да има пръст в реализирана икономия от 0,5л/100км за общо 1100км, обаче не мисля да има следващи проби за да трупам статистика Просто едни глупаво похарчени 5 лева.
                      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                      Коментар


                        #12
                        На моята темпра вече 6-та или 7-ма поредна година зимата и слагам бензин като добавка към нафтата, около 1-2 литра на резервоар. Пали сравнително добре, до сега не ми е отказвала, въпреки че си има доста проблеми.
                        "Obviously you don't know, who are you fucking with!" /Blade/

                        Fiat Tempra 1.9 TDs
                        Subaru Legacy 2.0i

                        Коментар


                          #13
                          @EsperКолега миналите зими не бяхме още в ЕС и "би" трябвало нафтата да не замръзва до -25. Сега май ще е по различно. Помня накой беше пуснал тест на някаква лаборатория и нафтата си беше замръзнала при температура около -15. Иначе имах предвид за добавки само против замръзване, а не такива които правят чудеса. Redex съм слагал много пъти на голфчето и наистина ми даваше икономия от около половин литър. Засичане съм правил около 15000км - един път съм слагал един път не, ама това е друга тема.
                          FIAT Bravo JTD GT '99

                          Коментар


                            #14
                            Ако дизелът е читав, няма проблеми с паленето, карам мареа, турбодизел, първата година като я вземах палеше при минус 19 само с едно кратко завъртане на ключа, след това такива студове не е имало. В момента при минус 7 пали от първо завъртане, малко се задъхва, вероятно акумулаторът, който не е сменян, е тръгнал да си ходи.
                            Автомобилът - предмет за употреба

                            Коментар


                              #15
                              vsd написа:
                              @EsperКолега миналите зими не бяхме още в ЕС и "би" трябвало нафтата да не замръзва до -25. Сега май ще е по различно. Помня накой беше пуснал тест на някаква лаборатория и нафтата си беше замръзнала при температура около -15. Иначе имах предвид за добавки само против замръзване, а не такива които правят чудеса. Redex съм слагал много пъти на голфчето и наистина ми даваше икономия от около половин литър. Засичане съм правил около 15000км - един път съм слагал един път не, ама това е друга тема.
                              В друга тема писах ,че гориво спринт дизел е в момента в камерата вкъщи на -22 градуса и е с променен цвят само.Относно разхода ето и последния ми тест.Казанлък-София-Аерогарата-Ботеградско-Цариградско-Карлово-Казанлък-В.Търново общо около 650 км.с доста работа на място поне 1.5 часа. със скорост по магистралата и извънградските където позволява около 120км. това всичкото със 42 литра спринт дизел от ОМВ.
                              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                              Коментар

                              Working...
                              X