Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

кой е като мен-с пунто дизел и пеша на работа..какво следва?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    кой е като мен-с пунто дизел и пеша на работа..какво следва?

    момчета закъсах го-както и очаквах...сутринта не пали-ток да те убие но не пали...кюфка като да запали но не пали подгрявах доста пъти преди да завъртя но без ефект-една туба вряла вода на помпата и колекторите - пак не помогна...свещите не са изгорели а си работят перфектно...компресдията обаче ми е ниска-какво следва оттук нататък...какъв ремонт да замислям?!?
    FIAT PUNTO 1.7TD & MAZDA 323F & LANCIA PRISMA 1.6I.E. & OPEL ASKONA

    #2
    ми аз горе дол, само дето с браво дизел и такси на работа повече никога в Шел, дори и тъпият им В-Повер не струва (
    Fiat Bravo 1.9 TD100

    Коментар


      #3
      Re: кой е като мен-с пунто дизел и пеша на работа..какво сле

      borchev написа:
      момчета закъсах го-както и очаквах...сутринта не пали-ток да те убие но не пали...кюфка като да запали но не пали подгрявах доста пъти преди да завъртя но без ефект-една туба вряла вода на помпата и колекторите - пак не помогна...свещите не са изгорели а си работят перфектно...компресдията обаче ми е ниска-какво следва оттук нататък...какъв ремонт да замислям?!?
      А ти как разбра, че някоя свещ не е изгоряла.Според мен причините са две.. студена горивна камера /изгоряла някоя свещ/ или недостиг на гориво.Бъди сигурен, че компресията не те бърка при тези все-още неголеми студове!Имам и Рено 1.6d което е на триста и незнам колко хиляди км, също с ниска компресия, но си пали на "ПУШКА".Провери пак свещите.Също оборотите на стартера.Ако върти вяло, няма да запалиш.
      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

      Коментар


        #4
        Антиреклама:Колеги дизелджии, никога не зареждайте в Шел! Не аз го казвам - опита го казва.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #5
          Аз с Уно-то го имах този проблем преди докато още се движеше.То страдаше от проблема с компресията а и му беше износена и помпата.За палене има два варианта - единия който е много груб и не се препоръчва за малки двигатели е Етер или така наричаните старт спрей-ове.Аз така си палех бус-а преди ама той е 2.5.другия вариант който пази и от замръзване на нафтата (това ме мъчеше при по-големите студове) е да си я мешате с бензин ама на коли с доста електроника не се препоръчва изобщо.Иначе по повод ремонта общо взето се ограничава с нови сегменти,шлайфане на леглата на клапаните и самите клапани,ако е необходимо нови ризи (ако са по-износени отколкото трябва) и разбира се не на последно място една диагностика на стенд за налягането н помпата.Ако е ниско налягането следва и смяна на елементите на помпата (има ремонтни комплекти) и така....
          Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

          Коментар


            #6
            свещи или замръзнала нафта ...
            ОМВ Мусагеница. И аз бях там, и аз заредих... И после "замръзнах" ...

            Коментар


              #7
              BRAVO написа:
              свещи или замръзнала нафта ...
              Баси, какъв ли ще е този сурогат с името "нафта" дето замръзва на -4, -5 градуса!
              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

              Коментар


                #8
                А колеги, въздуха в системата не може ли да е причина?

                Коментар


                  #9
                  doofiat написа:
                  А колеги, въздуха в системата не може ли да е причина?
                  точно това ми обясниха и на мене че може да е причината...казаха ми че решението е:развиват се леко 1-ва и 4-та трабичка и се върти стартера докато почне да пръска нафта и се завиват...някой ако може да доразясни аз съм адски некомпетентен нафтата ми е перфектна от лук оил имам добавка за чистене на дюзи...иначе съм с нови дюзи и 3 пъти проверени работещи свещи
                  FIAT PUNTO 1.7TD & MAZDA 323F & LANCIA PRISMA 1.6I.E. & OPEL ASKONA

                  Коментар


                    #10
                    borchev написа:
                    doofiat написа:
                    А колеги, въздуха в системата не може ли да е причина?
                    точно това ми обясниха и на мене че може да е причината...казаха ми че решението е:развиват се леко 1-ва и 4-та трабичка и се върти стартера докато почне да пръска нафта и се завиват...някой ако може да доразясни аз съм адски некомпетентен нафтата ми е перфектна от лук оил имам добавка за чистене на дюзи...иначе съм с нови дюзи и 3 пъти проверени работещи свещи
                    Сподели как проверяваха свещите дали работят?
                    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                    Коментар


                      #11
                      И аз имам същия проблем с паленето от 2 месеца и майсторите вдигат ръце.Вече просто съм убеден, че при мен не може да запали сутрин, защото смуче въздух. Като завъртя и не запали от първия път, вдигам капака и помпя с крушата, след това подгрявам и пали от раз като 3-4 секунди прекъсва т.е. изкарва въздуха. Омръзна ми да слушам как колата нямала компресия и т.н. Колата за мен си върви доста добре, но не пали. Откъде го смуче обаче? Сега имам клапанче точно след крушата т.е. нафтата не се връща в резервоара.

                      Коментар


                        #12
                        когато няма компресия, би трябвало да има и зверски разход на масло ...
                        ОМВ Мусагеница. И аз бях там, и аз заредих... И после "замръзнах" ...

                        Коментар


                          #13
                          doofiat написа:
                          Откъде го смуче обаче?
                          спукан маркуч, незатегната скоба ...
                          ОМВ Мусагеница. И аз бях там, и аз заредих... И после "замръзнах" ...

                          Коментар


                            #14
                            BRAVO написа:
                            когато няма компресия, би трябвало да има и зверски разход на масло ...
                            напротив-за 2000 килоометра грам не ми е изхарчило ...а аз нямам помпа за подкачване...как да подкача евентуално?
                            FIAT PUNTO 1.7TD & MAZDA 323F & LANCIA PRISMA 1.6I.E. & OPEL ASKONA

                            Коментар


                              #15
                              borchev написа:
                              BRAVO написа:
                              когато няма компресия, би трябвало да има и зверски разход на масло ...
                              напротив-за 2000 килоометра грам не ми е изхарчило ...а аз нямам помпа за подкачване...как да подкача евентуално?
                              Прегледай внимателно! По някой маркуч трябва да имаш. Ако нямаш, според мен може да си купиш и да си сложиш или да ти сложат в някой сервиз.

                              Коментар

                              Working...
                              X