Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на JTD-то

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разход на JTD-то

    Колеги, засекох си първия разход на Бравата.Даде ми 8.5 софийско. Този разход ми е при положение, че термостата не и работи (до около 65-70 градуса загрява).Това как е? По този начин (предвид дефектчето) влизам ли в нормите?Дали като си сменя термостата и си държи 90 градуса, ще спадне до към 7-7.5?
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Re: Разход на JTD-то

    BO написа:
    Колеги, засекох си първия разход на Бравата.Даде ми 8.5 софийско. Този разход ми е при положение, че термостата не и работи (до около 65-70 градуса загрява).Това как е? По този начин (предвид дефектчето) влизам ли в нормите?Дали като си сменя термостата и си държи 90 градуса, ще спадне до към 7-7.5?
    Не вярвам, че ще падне. Все пак автоматичния смукач се изключва след 5-7 мин. работа през зимата, а при температури над 5 градуса и по-бързо. Потърси проблема другаде.

    Коментар


      #3
      ЕЕ колега. Тука няма автоматичен смукач. Това си е като на бензина - според тепературата на двигателя има определено обогатяване на горивото. Само като включим и още и температурата на горивото+температурата на изходящото гориво от релсата+надмосрката височина+ ехее още колко имам да изброявам.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        BO написа:
        ЕЕ колега. Тука няма автоматичен смукач. Това си е като на бензина - според тепературата на двигателя има определено обогатяване на горивото. Само като включим и още и температурата на горивото+температурата на изходящото гориво от релсата+надмосрката височина+ ехее още колко имам да изброявам.
        Ехаааа, а дали има сензор и за налягането в гумите, който е причина за повишаване на разхода Ти като запалиш, оборотите ти не са ли около 900 и след 5-7, а може и 10 мин. да падат на 600-700 оборота?

        Коментар


          #5
          Ами няма такова нещо.На JTD двигателя оборотите трябва да са 850 +-20. И когато запаля колата (студена) и когато е топла оборотите са си плътни 850.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            8.5 тежки градски условия си е нормален разход за този двигател/кола. Моята дава 8/100 в момента, без климатик. При по-внимателно каране, без много натискане, може и до 7/100 да ти падне, но определено трябва да си оправиш термостата, за да се получи. Голямо значение има и това дали я караш достатъчно дълго за да загрее до оптимална температура. Иначе може и до 9/100 да стигнеш П.С. След като не ти е наред термостатът и не загрява до необходимата температура, добре е да не я натискаш много, дизел е все пак
            _______
            146 JTD

            Коментар


              #7
              Моята ми дава разход от 7,5 до 8,5 л/100км в София. Разликата се дължи в стила на каране - вероятно може и малко нисък да се направи ... Интересното е че веднага след като я купих през януари тази година първото ми засичане беше 7,5 и после се вдигна Това е мерено при всекидневно ползване на колата до работа и обратно - около 5,5 км в едната посока, но по натоварени улици - България, Евлоги Георгиев, Драган Цанков.Извънградското ми е около 5 - най високата стойност която съм засичал е 5,14 л/100км като не съм се ограничавал в скоростта.И при мен оборотите след като запаля се заковават и не мърдат докато не пипна газта...

              Коментар


                #8
                Когато се смени термостата ще падне разхода малко, може би 0,5/100 Другото, което ще стане е по-бързо ще се стопля и купето в зимните месеци Комън-рейл моторите се управляват от ЕКУ, така че паленето при тях е малко по-различно от конвенционалните ТД.При тях даже свещите греят 2-3 сек. преди да завърти Аз карам TDCI и свещите се включват за 1-2 сек. след това пали без проблем от раз. Държи нормални като на топло обороти, но се усеща по-твърда работа, което си го обяснявам с по-богата смес. След 1-2 мин. се успокоява мотора.Иначе за вървене е много скопена първите няколко минути, явно ЕКУ-то я реже да не вдигаш на студено високи обороти А за разхода какво да Ви кажа, при тази скапана нафта (не е никакъв дизел или евродизел) и 3л. отгоре може да се сметне за нормално На бензинова кола като и сложиш скапано гориво и може да ти доведе инфаркт с разхода и вървенето.
                http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                FIAT Punto 99' 1.7 TD

                Коментар


                  #9
                  Колега BO, аз съм със същия дзвер и на мен стрелката на температурата не ми минава средата-в момента, в който стигне средата се отваря кръга и пада малко. Иначе стрелката отлепя след около 2 км, а загрява за около 5 км. Разхода ми е 7-7.5 градско, но аз не я натискам над 2500. Термостата ми работи иначе - отваря си. Дали трябва да го сменям?
                  Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
                  www.fiat-bg.org/forum

                  Коментар


                    #10
                    Blue написа:
                    Колега BO, аз съм със същия дзвер и на мен стрелката на температурата не ми минава средата-в момента, в който стигне средата се отваря кръга и пада малко. Иначе стрелката отлепя след около 2 км, а загрява за около 5 км. Разхода ми е 7-7.5 градско, но аз не я натискам над 2500. Термостата ми работи иначе - отваря си. Дали трябва да го сменям?
                    Ами щом си стига средата не трябва да го сменяш.Сега в студа като тръгна и не ме спре светофар едвам отлепа от дъното.Първата чертичка е 50 градуса, всяка от точките е по 10 градуса и средата (черичката) е 90 градуса.На мен едвам в движение, сега ми закрепа на първата точка (тоест 60 градуса).
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #11
                      Blue написа:
                      ...Иначе стрелката отлепя след около 2 км, а загрява за около 5 км. Разхода ми е 7-7.5 градско, но аз не я натискам над 2500...
                      E това си е нормално поведение на автомобилчето. До 2500 оборота е така. Иначе аз и до 3000+ стигам на моменти в града, ама бързо свършва пътят и разходът минава 8/100
                      _______
                      146 JTD

                      Коментар


                        #12
                        Много е добра колата, аз съм страшно доволна от нея- върви много, харчи прилично, красива е и се кара страшно лесно. Според майка ми Бравото се кара по-леко от нейната Астра H. Аз направих една грешка, когато я купих - пратиха ме в някакъв измислен сервиз, там уж ми сменяха маслото и всички филтри. Аз обаче преди 10 дена реших пак да си сменя маслата (двигател, скорости, хидравлика, спирачки), защото нещо ме съмняваше в този сервиз - и правилно! Оказа се, че са ми сложили някакво скапано масло, което се е пресякло, че поленовият филтър въобще не е сменян и че горивният филтър е от някаква друга кола - огромна кана 2 л. Бях бясна - кретените като видят жена и ! В този сервиз, в който сменяха нещата сега - маслата, филтрите, пистов ремък и накладки (предни+задни) съм сигурна, защото шефа на сервиза е приятел на моя приятел и нещата са точни. Мериха и компресията - паднала е от заводско само с 0,10. :D Двигателчето мърка като котенце сега, спирачките коват, скоростите влизат мазно и леко-не си сменям колата засега за никаква друга!
                        Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
                        www.fiat-bg.org/forum

                        Коментар


                          #13
                          re

                          А някой засичал ли е разход при по сериозно каране(180-190-200)???.С един резервоар(55-60 л)изминавам 800-810км.Не знам да ли е нормално,но е доста яко
                          Fiat Bravo 1.9 JTD

                          Коментар


                            #14
                            Re: re

                            gmg_service написа:
                            А някой засичал ли е разход при по сериозно каране(180-190-200)???.С един резервоар(55-60 л)изминавам 800-810км.Не знам да ли е нормално,но е доста яко
                            С тази скорост ли?
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              #15
                              Re: re

                              gmg_service написа:
                              А някой засичал ли е разход при по сериозно каране(180-190-200)???.С един резервоар(55-60 л)изминавам 800-810км.Не знам да ли е нормално,но е доста яко
                              Нищо норамлно не виждам в каране с 180-190-200 !!!!
                              Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
                              Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

                              Коментар

                              Working...
                              X