Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

toyota corolla 1.6 16v 1995

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    toyota corolla 1.6 16v 1995

    мисля да си купя такава кола моля кажетеми мнениетоси

    #2
    Re: toyota corolla 1.6 16v 1995

    edikoisi написа:
    мисля да си купя такава кола моля кажетеми мнениетоси
    В този форум сигорно няма кой да ти даде ,мнение за toyota ,не мислишли
    FIAT TIPO 1,6

    Коментар


      #3
      Карал съм само новата корола. Много приятно изненадан бях, доста просторна и добре върви. Имат тия короли на по слабите двигатели някаква система, която при превключване на скоростите ти държи оборотите високи. Аз отначало като я карах помислих, че нещо съм почнал да карм като дядо и да форсирам ненужно. Иначе от старата корола мога само мнение на един прител да ти кажа.. Много здрава рядко се чупи, но малко скъпи части. Обаче под тва съпи не се подлъгвай, вече няма толко разлика ако се говори за един и същ клас коли..така че тва да не те плаши. Ако искаш някакви характеристики да видиш - catalog.auto.ru , ако знае немски може да видиш оценаката на auto bild i ADAC за колата на autobild.de . Надявам се да съм бил полезен
      FIAT BRAVO 1.6 16V

      Коментар


        #4
        еее това ме разби Yellow_Flash_Colorz_PDT_04 във форума на фиат, в раздел тунинг - питане за тойота?!?мноо яко
        "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
        (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

        Коментар


          #5
          Хей спокойино ти виждал ли си toyota да запали Yellow_Flash_Colorz_PDT_04
          FIAT TIPO 1,6

          Коментар


            #6
            TORINO_MOTOR написа:
            Хей спокойино ти виждал ли си toyota да запали Yellow_Flash_Colorz_PDT_04
            xaxaxaxaxaxa Yellow_Flash_Colorz_PDT_03
            Fiat Marea Weekend 1.6 16v SX '98г.
            Lancia Dedra 1.6 91г.

            Коментар


              #7
              БОЖЕ макар и стара тема няма как да не напиша коментар!!!!!Искам да кажа на всеки който е ришил да си купи такава кола,че ПРОСТО НЯМА ПО ЗДРАВА,ЕЛЕМЕНТАРНО И КАЧЕСТВЕНО НАПРАВЕНА КОЛА ОТ TOYOTA.ТОВА Е ЕДИН ЕТАЛОН ЗА АВТОМОБИЛОСТРОЕНЕТО.ЗДРАВИНАТА НА ТЕЗИ АВТОМОБИЛИ ГРАНИЧИ С НЕНОРМАЛНОТО,това го казвам не само аз но и самите германци в една статия на autobuild.Цитирам горе-долу по спомени:..."и тук отново японците показват как се правят нещата"...."toyota отново буди у нас тайната ни завист"......-ако не се лъжа тъка и свършваше статията Чел сам много статии,списания и какво ли още не,настръхвам като чета всичко(особенно за COROLLA,)просто нямате представа за какво иде реч!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Наистина Германците се опитват да "наплюят" марката(мисля че всички се сещате за какво) и затова в техните класирания е на най задни места заради глупости от рода на това че била по тясна отзад 0,14 стотни от милиметъра,затова получава по-малко точки от голфа например и какави ли още не глупости от тоя род..............Но самите им статий разкриват истината и ясно показват за "раздвоената им техническа мисъл". Казано съвсем на шега разбира се-за мен е подсъдимо да се твърди че има по-здрава кола от TOYOTA,здрава колкото нея ДА,но по-здрава-НЕ. Разбира се,знам че ще има негативни отзиви за това което съм написал по-горе,като например:-като четеш статий не виждаш ли какво става с новите модели,конкретно Toyota Prius,взимат си обратно милиони возила обратно,заради дефекти;-един приятел имаше (или имах),toyota и ме расипа от проблеми(конкретно говоря за новите модели); На първото тире отговарям по следния начин:-ДА вярно е,тъка е!Но на коя марка не се е случвало подобно нещо?Това че,не се е "шумяло" толкова,не означава че не се е случвало и на други гигантски производители.Жив пример MERCEDES A CLass,имаше смъртни случаи,но докато потърпевшите не заплашиха със съд и публични изказваия,Mercedes отричаше нагло абсолютно всичко!Какво прави Toyota-ами просто си взима колите обратно и ги оправя,без никакви церемонични тръшкания и скрити-покрити дела!НЕ е срамно да се нацапаш,а е срамно да не можеш да се избършеш! Разбира се по тези въпроси медията се нахвърля жестоко-ами как супер новина най големия автомобилен производител се ус*а.Ооо.. супер чудесна новина за конкуренцията-даи да им оронкаме и ние малко имиджа,с някоя платена под масата статия против тях,сега са ни паднали..........Та нали избутват по продажба лека полека много други марки,как става тъка я надолу... Второ:-на изказвания от рода имам корола 200..... и незнам си коя година и вече това ми се истърка онова ми скърца изцапа и т.н.ще кажа едно голямо:ДА СЪГЛАСЕН!!! И веднага едно ОГРОМНО-’НО’!!!!Че на коя нова кола всичко и е наред,техниката върви към тотален опадък на качеството и то не само при колите.Вече всички коли се правят караш и хвърляш.А конкретно за Toyota,може да скърца,тропа но ще върви и до сега няма по-здраво направена кола!!!!!!! Забележка:Не мога да бъда категоричен в изказванията си че няма по-здрава кола от toyota само и единственно пред SUBARU,но смело твърдя че дори субарото да е по-здраво то ще е с много малко! Ако казаното до тук ви звучи дрън дрън та пляс,ще кажа от мои лични впечетленя защо ценя марката толкова много. На кратко първо за мен.Завършил съм Електроенергетика и електрообзавеждане,карам посладен семестър магистратура-В НИКАКАВ СЛУЧАЙ НЕ ПАРАДИРАМ С ТОВА!!Имал съм Фиат 125,Рено 11,жигула,VW polo,Мерцедес 123,Опел кадет сега в момента имам FIat tipo’91г. и Toyota Corolla’94г.Занимавам се с автомобили от любителска гледна точка и общо взето няма вечер в която да не си пия биричката в гаража на един мой приятел сред поредния автомобил за ремонт.Та смея да твърдя че имам наблюдения върху много марки тъй като освен че си пия бирата също тъка и помагам.И това продължава вече три години.Имам друга работа затова колите са ми като хоби. Как станах фен на Corolla?Ами баща ми ми отвори очите и промени възгледите ми за автомобил като ми подари старата си королла.Той е имал също много марки коли.Един ден преди много години си закупи първата Toyota Corolla E9 и до ден днешен автомобилната марка за него е една Toyota!След Е9 си взе Corolla E10,тази с която съм сега.Тази кола е вече 8 години в нас.Един ден ми се обади по телефона и каза:ела на горубляне,че си взимам нова кола.Отиадах и видях че купува пак корола но 2004г.е12.Още преди да я вземе казваше че след този автомобил(вече моята корола)просто не знаел какво може да си вземе,просто това било уникален автомобил.Аз обаче му казах стига с тия японски боклуци,като първия селяндур му отговорих: скъпи части,трудни ремонти,трошляци,той ми отговори че не съм прав за нищо от това което казвам.Разбира се споровете бяха дълги и аз се не вярвах. Взе новата и ми подари старта,взех я с недоверие и презрение.Още с взимането си правех сметка как да я продам......боже добре че не го направих.Карам я вече две години и съм категоричен в мнението си че това е уникален автомобил и никога,никога няма да я продам,ще я карам докато не се разцепи на парчета и пак ще си взема toyota,дори и друга да имам по-нова пак няма да я продам,ако трябва ще си гледам кокошки в нея.Колата е на 500000км.,на 16години няма и един ден в който да не се кара,ходя с нея и до магазина.Много икономична(колкото на газ толкова и на бензин харчи),върви,върви и продължава да върви.За тези години откакто е в нас по нея са сменяни само консумативи(в това число съединител не помня кога и накладки,кабели в.н.заради газта).Четирите амортисйора преди около година,предни дискове,две предни пружини,предни и задни биелетки и един шарнир нищо повече,дори икапачката,палеца на делкото са си нейни,само те за смяна но ако не бях се сетил да ги видя по поведението на колата нямаше да разбера!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Всички стари части които смених по нея си бяха ОРИГИНАЛНИ.И не си мислете че като съм сменил само това колата е кенеф и има още нещо за смяна-неееееееееее няма скърцане,тропане,хлопане просто перфектна вози като нова кола.Преди 1месец близо си направих глупав експеримент-исках да видя колко ще вдигне на бензин-200км/ч. по магистралата за Пловдив издебнах да има и лек баир знам че е невероятно и никой няма да повярва но е факт,дори имам и свидетел.Е спряха ме и полицаите де,ама това е друг въпрос И на този който иска да си вземе такъв автомобил ще кажа че това е възможно най добрия избор-категоричен съм!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Сега обаче наред с всичко хубаво за марката искам да изразя и лошото си впечатление за японските коли като цяло и то е по-скоро въпрос на личен вкус-а именно:много рядко съм виждал по-грозна кола от японската като цяло,нямат никакъв дизаин от никаде.Тук например италянските коли са едни от лидерите.Нямат и кой знае какви екстри,например пепелника-не и се отваря със специялен SOFTWARE,и не прави пържени картофки,но това което имат,сякаш е ОБРЕЧЕНО ДА РАБОТИ ВЕЧНО!!!!!!!!!!!!! За марката завършвам с един цитат от една статия в нета:"........все пак японката е избор по-скоро на ума,от колкото на сърцето....." Искренно се надявам да не съм обидил някой от вас колеги,фенове на марката в този форум,постарах се да не плюя никоя марка,защото все пак всеки си има свое мнение,което аз бих уважил. Все пак аз съм тук,защото имам FIAT TIPO,за което ще си спестя коментарите,но нека моя отговор да бъде полезен на някой от вас който е решил да се сдобие с ново возило от посочената в заглавието на темата марка автомобили. П.П.Що се отнася за италянсите автомобили,моето мнение е,че италианците отдавна са показали и показват как трябва да върви и изглежда един автомобил

              Коментар


                #8
                Археолози всякакви
                LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
                LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
                LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
                Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
                Grande Punto 1.2 LPG

                Коментар


                  #9
                  Историята ни учи да се борим с бъдещето

                  Коментар


                    #10
                    azz написа:
                    Историята ни учи да се борим с бъдещето
                    Защо не основеш Тойота-секта в България
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #11
                      Тойота отдавна не правят вечни коли А археолога да се успокои малко... някак си много надъхано звучи

                      Коментар


                        #12
                        Известно е, че японците правят добри коли.Тойота обаче не я виждам в конкуренция с Митсубиши, Хонда, Субару... От октомври 2009 до сега Тойота е изтеглила от пазара близо 8 МИЛИОНА автмобила поради различни проблеми.Последното изтегляне на 11000 бр. от луксозния Лексус ES 350 от пазара в Южна Корея бе само преди няколко дни.В четвъртък, преди 2 дни, обявиха изтегляне от пазара и спиране на продажбите и ПРОИЗВОДСТВОТО на ,,Lexus GX 460

                        Коментар


                          #13
                          Ммм да както и написах по-горе очаквах че веднага ще се "изровят" кирливите ризи на японците,но не искам да се повтарям и все пак ще го направя.На кратко: почти няма марка която да не се е издънила в нещо.Напълно съм съгласен с колегата Immortal.Според мен за момента Toyota или ще сивземат поука от грешките или медиите ще ги "разкъсат".Но нека,нека-или да продължат с качественна стока или да ги нямна.И все пак писал съм......ето малко copy/paste:Разбира се,знам че ще има негативни отзиви за това което съм написал по-горе,като например:-като четеш статий не виждаш ли какво става с новите модели,конкретно Toyota Prius,взимат си обратно милиони возила обратно,заради дефекти;-един приятел имаше (или имах),toyota и ме расипа от проблеми(конкретно говоря за новите модели);На първото тире отговарям по следния начин:-ДА вярно е,тъка е!Но на коя марка не се е случвало подобно нещо?Това че,не се е "шумяло" толкова,не означава че не се е случвало и на други гигантски производители.Жив пример MERCEDES A CLass,имаше смъртни случаи,но докато потърпевшите не заплашиха със съд и публични изказваия,Mercedes отричаше нагло абсолютно всичко!Какво прави Toyota-ами просто си взима колите обратно и ги оправя,без никакви церемонични тръшкания и скрити-покрити дела!НЕ е срамно да се нацапаш,а е срамно да не можеш да се избършеш!Разбира се по тези въпроси медията се нахвърля жестоко-ами как супер новина най големия автомобилен производител се ус*а.Ооо.. супер чудесна новина за конкуренцията-даи да им оронкаме и ние малко имиджа,с някоя платена под масата статия против тях,сега са ни паднали..........Та нали избутват по продажба лека полека много други марки,как става тъка я надолу...

                          Коментар


                            #14
                            BO написа:
                            azz написа:
                            Историята ни учи да се борим с бъдещето
                            Защо не основеш Тойота-секта в България
                            Не съм отговорил на темата за да се заяждам!!!!!!!Акоме разбираш праилно колега?

                            Коментар


                              #15
                              Качих се да покарам аз новата тойота - миналогодишна - е ако искаш ми вярвай - викам баси, те хората се оплакват ако толкова има хлопат колите. Това кола на има-няма 5000 км от завода.А колегата, чиято е колата постоянно го викат за нещо. Стелката нам какво си. Последно за педала на газта. Пожизнено японски дръгел няма да си взема. Давал съм много съвети и един от тях е - в никакъв случай японска. Който не ме е послушал е теглил.

                              Коментар

                              Working...
                              X