Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пътуване до Париж

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пътуване до Париж

    Предстои ми едно автомобилно пътешествие до Париж. Тъй като досега не съм пътувал в тази посока, четох, четох, смятах маршрути, събирах мнения.И сега търся съвет - кой път е за предпочитане: Сърбия-Унгария-Австрия-Германия-Франция, или Сърбия-Хърватска-Словения-Австрия-Германия-Франция? Включително и от финансова гледна точка...Направих една сметка на таксите и винетките по двата маршрута, като навсякъде съм ги обърнал в евро и съм закръглял стойностите.Таксите съм ги взел от сайта vinetka.eu - не знам доколко са достоверни. Общо взето, равносметката е такава:Маршрут 1България - Сърбия - Унгария - Австрия - Германия - ФранцияСърбияМагистрални такси:Ниш - Белград 6 евроБелград - Нови Сад 2 евроНови Сад - Суботица 3 евроУнгарияВинетка за 10 дни 10 евроАвстрияВинетка за 10 дни 8.50 евроГерманияФранцияМагистрални такси: 36 евроВсичко:-за едната посока 66 евро-за двете посоки 115 евроМаршрут 2България - Сърбия - Хърватска - Словения - Австрия - Германия - ФранцияСърбияМагистрални такси:Ниш - Белград 6 евроБелград - Шид 3 евроХърватскаЛиповац - Загреб 16 евроЗагреб - Брегани 1 евроСловенияВинетка седмична 15 евроАвстрияВинетка седмична 8.50 евротунел Караванке 6.50 евротунел(и) 10 евроГерманияФранцияМагистрални такси: 36 евроВсичко:-за едната посока 102 евро-за двете посоки 180 евроКато километри - през Хърватска-Словения ми дава маршрута с около 80км по-къс от този през Унгария, което ми е 3.5л по-малко гориво и по моите сметки не оправдава по-високите пътни такси. Стига данните, които ползвам, да са верни.Ще бъда благодарен на всякакви съвети и препоръки!
    Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
    Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

    #2
    кола

    Да си имаш и някакви шарени пари :динари ,форинти
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Не си написал кога смяташ да пътуваш.През Унгария има повече трафик, защото е по-евтино (дори и преспиването).Последните три седмици трафика между Любляна и Мюнхен от петък до понеделник е отвратителен заради скиорите. Задръстванията по А8 са километрични.
      Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

      Коментар


        #4
        Тръгването е на 3ти или 4ти май (събота или неделя); връщането е на 10ти май (събота). Ще бъдем двама шофьори, така че засега замисъла е да не се преспива в хотел по пътя. Евентуално може да дремнем на някой паркинг по средата на пътя - в Австрия.
        Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
        Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

        Коментар


          #5
          През Унгария - скучно рутинно пътуване свързано с изпреварване на стотици камиони, но малко по-евтино. Дори и в Австрия е скучно. Може да заредиш евтино от JET и да напазаруваш от аутлета край Parndorf.През Словения - пътуване със "спиращи дъха" гледки, особено в Словения и Австрия.Откъдето и да решиш да минеш, задължително си напълни резервоара в Австрия преди да влезеш в Германия.Препоръчително е да минаваш през Германия и Австрия през събота и неделя.
          Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

          Коментар


            #6
            Stefanaki написа:
            През Унгария - скучно рутинно пътуване свързано с изпреварване на стотици камиони, но малко по-евтино. Дори и в Австрия е скучно. Може да заредиш евтино от JET и да напазаруваш от аутлета край Parndorf.През Словения - пътуване със "спиращи дъха" гледки, особено в Словения и Австрия.Откъдето и да решиш да минеш, задължително си напълни резервоара в Австрия преди да влезеш в Германия.Препоръчително е да минаваш през Германия и Австрия през събота и неделя.
            Колега, идните месец, два ще имам пътуване до Германия (Франкфурт) и за сега се очертава да е с колата. Да ми препоръчаш маршрут и защо да не се пътува през седмицата през Германия и Австрия (тировете не ги пускат събота и неделя?)

            Коментар


              #7
              todorakiggg написа:
              защо да не се пътува през седмицата през Германия и Австрия (тировете не ги пускат събота и неделя?)
              Не съм казал да не се пътува през седмицата. Когато си пропътувал над 1000км и вече умората "чука на вратата" се озоваваш на магистрала без ограничение на скоростта и покрай теб минават коли със скорост около 200км/ч. Бавната лената е заета от камиони, които като се изпреварват по няколко километра заемат и средната, а за най-лявата почти не може да се "класираш", е по-добре да пътуваш когато камионите са по-малко.Ето в кои е забранено движението на камиони в Германия: http://www.schnelle-online.info/LKW-...Разбира се има и изключения на забраната.В Австрия от събота 15ч до неделя 22ч е забранено движението на камиони и през празничните дни от 0 до 22 часа.Аз като избера да пътувам с кола, искам да се наслаждавм на пътуването. Ако нямам желание да шофирам - нискотарифните самолетни билети започват от 25^ в посока и "пътуват" само 2 часа. Казаното по-горе се отнаса и за теб при избора на маршрут.
              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

              Коментар


                #8
                Ще се пътува в събота/неделя, така че се надявам да избегна проблема с камионите.Препоръчаха ми още един маршрут през Хърватска и Словения, като в Словения се минава през Марибор и оттам се влиза в Австрия.
                Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
                Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

                Коментар


                  #9
                  karloson написа:
                  Препоръчаха ми още един маршрут през Хърватска и Словения, като в Словения се минава през Марибор и оттам се влиза в Австрия.
                  Това е маршрут, при който се спестява словенската скъпа винетка. Аз лично никога не съм минавал от там, но зная къде има подробна информация - http://patepis.com/?p=2184П.П.: Във Франция трябва да имаш задължителен алкохолен тест. Проверяват и глобяват, а самият тест се купува от почти всяка бензиностанция или по-голям магазин. Цена 2-3 евро.
                  Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                  Коментар


                    #10
                    За алко-теста във Франция разбрах и съм го записал в списъка А иначе, тоя пиниз за избягване на словенската винетка - като гледам какви осморки трябва да въртя, ще предпочета да извадя 15 евро и да ги плесна на масата...
                    Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
                    Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

                    Коментар


                      #11
                      Браво , съвсем правилно си сметнал всички пътни такси по южният маршрут.Пък с ,,шарени хартийки ’’ няма нужда да се запасяваш. На всеки пункт на путарините / честарините може да се плаща с карта.Вярно , че банките не са алтруисти , но ако вземеш да обменяш валута , ще се охарчиш повече ми се струва.
                      FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                      FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                      Коментар


                        #12
                        ...

                        След като изясних маршрутите (донякъде), направих една груба сметка на бюджета, който ми е необходим, без да включвам в него храна и армагани.Очертава се да сме трима - аз, жената и дъщерята, която е на 25г. Таксите за музеите ги смятам от гледна точка на това, че за граждани на ЕС между 18 и 25 години, повечето музеи са безплатни, а други са на по-ниски цени. Само за Айфеловата кула френските гадини са определили възрастова граница 18-24г за по-евтино посещение. Та, ето какво измислих:Настаняване: 5 х 65 = 325 евро - осигуреноГориво: около 200л200 х 1,5 = 300 евроПътни такси: 180 евроПосещение на музеи:-карти за музеите 2 х 56 = 112 евро (за 4 дни)(за граждани на ЕС от 18 до 25 години -за повечето музеи - безплатно)-Айфелова кула: 3то ниво - 3х14=42 евро или 2ро ниво - 3х9=27 евроКарта градски транспорт:-за 3 дена: 3х26.50 = 79.50 евро-за 5 дена: 3х38.20 = 114.60 евробилет за метрото: единичен - 1.70 евро; 10броя - 13.30 евроВсичко такси и плащания: между 1000 и 1100 евроАко някой има впечатления как са групирани музеите, в какъв ред е най-лесно и изгодно да се разглеждат, кое си струва да се види и кое - не, моля да споделя!Ако всичко е наред и пътуването се осъществи, после ще направя отчет на разходите, за да сверя доколко правилно си правя сметките без кръчмар
                        Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
                        Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

                        Коментар


                          #13
                          Моят опит говори, да имаш поне още 50% от тия пари в запас.Всички сметки, които съм си правил, винаги са излизали криви.Васко, ние също мислим някакво пътуване из Европата да направим. Насочили сме се към Италия, но защо да не е и в Париж?Вие за кога го планирате?ЕДИТ: Да, прочетох по-горе.Ами, ние планираме за края на Юни. Тъй че вие сега идете, после ще разказвате, и ще давате съвети, пък ние ще го измислим.От миналата година ми се ще, гледам че даже и ме бъзикат някои хорица, но ще стане тази година.

                          Коментар


                            #14
                            ...

                            Ние мислехме като тренировка първо да направим едно пътуване до Венеция, което като разстояние е наполовина, даже и за там проучвах маршрути и хотели, но после решихме - като ще е гарга, да е рошава Хич не ги обичам надутите франсета, ама какво да се прави - Париж, град на любовта)))А за парите - естествено ще има и необходимия запас, още повече, че не съм включил храна, кафенца, магнитчета за хладилник, банички с боза и други такива Направил съм сметка само на предвидимите разходи, а още толкова поне ще сложим отгоре. Стига да не мине котка път, обещавам да спретна един подробен пътепис с полезна информация. От едно известно време се каня да седна и да опиша пътуванията ни до Истанбул, които вече станаха 7 на брой, като 5 от тях са с кола Дай Боже да се наканя
                            Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
                            Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

                            Коментар


                              #15
                              По цената на пътните такси става ясно по кой маршрут сте избрали да пътувате. Калкулирал ли си преспивания по пътя или ще се сменяте и карате нон-стоп?Предполагам си проучил и видял, но все пак, една възможност за по-евтини билети за музеите (ПарижМузеумПас) - http://en.parismuseumpass.com/rub-th...36.htmСамо още една малка корекция:Сърбия-магистрални такси (http://www.amss.org.rs/?option=com_c...176&Itemid=139):Ниш - Белград 6,50 евроБелград - Шид 3,50 евро Можеш да плащаш директно в евра. 1,2 и 5 цента не приемат. Някои "касиери" се правят на интересни и не приемат 10 и 20 цента. Аз плащам винаги с предварително приготвени монети от 1 и 2 евра и 50 цента. Като зареждаш в Австрия и Германия е препоръчително да се отклониш на 2-3 км от магистралата в някое населено място. Разликата в цените на горивата си "заслужава". Актуална цена на дизел в Германия - 1,309^/л (само 3км от магистралата) или 6км от Шел на магистралата, където - 1,439^/л.
                              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                              Коментар

                              Working...
                              X